SuperNova Algériát is elintézheti

2010.06.13. 09:16
null
A szlovének nem elégednek meg az oroszok pótselejtezős búcsúztatásával, a vb-n többre vágynak<br />(Fotó: Action Images)
M&aacute;sodik vil&aacute;gbajnoki szerepl&eacute;s&eacute;nek első fell&eacute;p&eacute;s&eacute;re k&eacute;sz&uuml;l Szlov&eacute;nia vas&aacute;rnap 13.30 &oacute;r&aacute;t&oacute;l: d&eacute;lnyugati szomsz&eacute;dunk Alg&eacute;ria ellen l&eacute;p elősz&ouml;r p&aacute;ly&aacute;ra a d&eacute;l-afrikai torn&aacute;n. A k&eacute;t egy&uuml;ttes kor&aacute;bban sohasem tal&aacute;lkozott m&eacute;g egym&aacute;ssal, a szlov&eacute;n v&aacute;logatott g&oacute;lerős kulcsembere, Milivoje Novakovic nem is ragadt le r&ouml;gt&ouml;n a nyit&oacute; m&eacute;rkőz&eacute;s&uuml;kn&eacute;l, m&aacute;ris j&oacute;val tov&aacute;bb tekintett ann&aacute;l&hellip;

Bár Szlovénia kapcsán általában a csapategységet és a taktikus játékot szokták emlegetni, a kölni légiós, Milivoje Novakovic személyében vérbeli góllövője is van az együttesnek.

SZAVAZÁS

Ön szerint hány gólt szerez a holland válogatott Dánia ellen?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 30 esztendős, SuperNovának becézett támadó rögzített szituációknál kifejezetten kellemetlen ellenfél, tizenhat találatával (ebből ötöt a selejtezőben szerzett, kettőt pedig a vb-t megelőző utolsó felkészülési mérkőzésükön, amikor Új-Zélandot verték meg 3–1-re) már második a szlovén válogatott örökranglistáján.

Azt nem állítanánk, hogy a Bundesligában edződő futballista már a vébén utoléri a 35 találatos Zlatko Zahovicot, de Matjaz Kek szövetségi kapitány reménykedik benne, hogy még júniusban csökkenti lemaradását.

„A vébészereplés hatalmas eredmény egy olyan kis országnak, mint Szlovénia – szögezte le a csatár. – A selejtező előtt senki sem fogadott volna a továbbjutásunkra, most viszont szeretnénk megmutatni a tornán, hogy számolni kell velünk."

A szövetségi kapitány első mérkőzésük előtt arról beszélt, hogy csapata az oroszok búcsúztatásával már a pótselejtezőn felhívta magára a figyelmet, hasonlót szívesen venne a világbajnokságon is.

„A csoportkört mindenképpen szeretnénk túlélni, de ehhez legalább egy ellenfelünket le kell győznünk. Algéria ellen jó esély mutatkozik a három pont megszerzésére" – nyilatkozta Matjaz Kek.

 ALGÉRIA 2010-ES MÉRKŐZÉSEI

Jan. 11.: Malawi 0–3

Jan. 14.:  Mali 1–0

Jan. 18.: Angola 0–0

Jan. 24.:  Elefántcsontpart 3–2

Jan. 28.: Egyiptom 0–4

Jan. 30.: Nigéria 0–1

Márc. 3.: Szerbia 0–3

Máj. 28.: Írország 0–3

Jún. 5.: Arab Emírségek 1–0

A három pont bizony jól jönne a szlovéneknek, akik első vb-szereplésüket 2002-ben kis meglepetésre pont nélkül zárták. A spanyolok elleni 3–1-es vereség még belefért volna a képbe, nem úgy a Dél-Afrika elleni 1–0-s, majd a Paraguay elleni 3–1-es vereség, amely egyben a pont nélküli kiesésüket jelentette.

Első számú játékosuk, Zlatko Zahovic gól nélkül fejezte be a vb-t, ráadásul játékával is csalódást keltett. Nem is jutott a szlovén együttes semmire.

Miután a csoportban Anglia és az Egyesült Államok szerepel még (szombaton 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat), ahogy a szlovének, úgy az algériaiak is a vasárnapi találkozóból szeretnék kihozni maguk számára a legtöbbet.

SZLOVÉNIA 2010-ES MÉRKŐZÉSEI

Márc. 3.: Katar 4–1

Jún. 4.: Új-Zéland 3–1

Szlovén kollégájához hasonlóan Rabah Szadannak, az algériaiak szövetségi kapitányának is minden oka megvan a bizakodásra.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elfogadta az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) kérvényét, így a futballisták nem „hozták magukkal” eltiltásukat az Afrikai Nemzetek Kupájáról, ezért Fauzi Sausi és Nadir Belhadzs is pályára léphet vasárnap.

Legfrissebb hírek

Marco Rossi sok játékosát megdicsérte és visszatért Arne Slot mondatai kapcsán tett nyilatkozatára is

Magyar válogatott
11 perce

„Nem mondhatom, hogy tökéletesre sikerült, de belefér szerintem” – a győztes gólt szerző Schön a gólöröméről

Magyar válogatott
1 órája

Így lőtt gólt Schön Szabolcs a szlovénok ellen – videó

Magyar válogatott
1 órája

Értékelje a magyar válogatott játékosainak Szlovénia elleni teljesítményét!

Magyar válogatott
1 órája

Tóth Balázs véd, Lukács és Vitális is a kezdőben a Magyarország–Szlovénia felkészülési meccsen

Magyar válogatott
5 órája

Wirtz brillírozott, a német válogatott svájci győzelemmel kezdte az évet

Minden más foci
23 órája

Az orosz és a montenegrói válogatott is győzelemmel kezdte az évet

Minden más foci
Tegnap, 19:55

Marco Rossi Arne Slot kijelentéséről: Elvárnám, hogy az edzők ne mondják meg a szövetségi kapitányoknak, mit tegyenek

Magyar válogatott
Tegnap, 14:43
Ezek is érdekelhetik