Eb 2024: Saka és Kane góljaival könnyedén nyert Anglia

B. A.B. A.
2023.03.26. 20:00
Kane és Saka góljaival nyert Anglia (Fotó: Getty Images)
A 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében Anglia Ukrajnát fogadta a C-csoport 2. fordulójában. A hazaiak Harry Kane és Bukayo Saka góljával könnyedén nyertek és hibátlanul vezetik a csoportot.

Ukrajna az előző fordulóban szabadnapos volt, míg Anglia Nápolyban 2–1-re legyőzte a címvédő olaszokat. 85 ezer néző, azaz telt ház várta a két csapatot, több mint ezer jegyet kaptak az ukránok, illetve az őket befogadó angol családok.

A mérkőzés előtt a hazaiak egy díjjal emlékeztek meg arról, hogy Harry Kane az olaszok ellen szerzett találatával angol gólrekorder lett.

A találkozót az elejétől kezdve a hazaiak irányították. A labdabirtoklási fölény mellett több helyzetet is kidolgoztak, míg az ukránok kontrákból próbáltak veszélyeztetni. Az első találatot a gólrekorder Harry Kane szerezte, aki Bukayo Saka jobb oldali beadása után passzolt közelről a kapuba a 37. percben. 1–0

A 21 éves támadó három perccel később nem előkészítőként, hanem gólszerzőként jeleskedett. Saka a tizenhatos sarkánál kapott labdát, lefordult, majd ballal a kapu jobb felső sarkába tekerte a labdát. 2–0

A második félidőben visszavettek a tempóból az angolok. A hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, Ukrajnának nem volt kaput eltaláló lövése a találkozó során. Bemutatkozott az angol válogatottban a Brentford 27 éves csatára, Ivan Toney is, aki Kane helyére állt be a 81. percben.

A hajrában Gallagher, Maguire és Grealish előtt is adódott komoly lehetőség, több gól azonban nem született, az angolok legyőzték Ukrajnát és hibátlanul vezetik a C-csoportot.