Eb 2024: két góllal nyertek a címvédő olaszok Máltán

B. A.B. A.
2023.03.26. 22:41
Retegui ismét betalált, könnyedén nyert Olaszország Máltán (Fotó: Getty Images)
Olaszország 2–0-ra legyőzte idegenben Máltát, ezzel megszerezte első győzelmét a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében. A hazaiak góljait Mateo Retegui és Matteo Pessina szerezte, mind a ketten Sandro Tonali gólpasszából.

Olaszország az 1. fordulóban hazai pályán kikapott Angliától, míg Málta Észak-Macedónia vendégeként szenvedett vereséget.

Az olaszok a máltaiak elleni előző két találkozójukon egyaránt csak 1–0-ra tudtak nyerni. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, az 5. percben Satariano kapott jó passz, léc alá tartó lövését kitolta Gianluigi Donnarumma.

A vendégek megbüntették a kihagyott máltai helyzetet. A 15. percben Sandro Tonali szöglete után Mateo Retegui ugrott a legmagasabbra és a kapuba fejelte a labdát. Az Argentínában futballozó 23 éves játékos második válogatott mérkőzésén másodszor volt eredményes. 0–1

Bő tíz perccel később ismét Tonali adta be jól a labdát. Ezúttal Matteo Pessina érkezett remek ütemben, s megszerezte az olaszok második gólját. 0–2

A második félidő kevesebb izgalmat tartogatott a nézők számára. A legnagyobb lehetőség Scamacca előtt adódott, lövését bravúrosan védte Bonello. Az olaszok nem akartak támadni, a máltaiak pedig nem tudtak. Az Eb-címvédő magabiztosan nyert, és megszerezte első pontjait a selejtezősorozatban.