Eb 2024: Portugália kínlódva nyert Szlovákia ellen, s immár biztos kijutó!

K. B.K. B.
2023.10.13. 22:46
Cristiano Ronaldo 202. meccsén megszerezte 124. és 125. gólját is a nemzeti együttesben (Fotó: Getty Images)
Portugália izgalmas mérkőzésen 3–2-re diadalmaskodott Szlovákia felett a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező J-csoportjában, ezzel biztossá vált, hogy ott lesz a 2024-es kontinenstornán. Ugyanebben a csoportban Izland ikszelt (1–1) Luxemburggal, Bosznia-Hercegovina meg 2–0-ra nyert Liechtenstein ellen.

PORTUGÁLIA–SZLOVÁKIA

Roberto Martínez csapata úgy vágott neki a szlovákok elleni meccsnek, hogy ha nyer, akkor lefoglalja helyét az Európa-bajnokságon. Sőt abban az esetben is, ha a portói meccs döntetlennel végződik, és közben Liechtenstein odahaza kikap Bosznia-Hercegovinától.

A hat eddigi meccsén gólt sem kapó portugál együttes remekül kezdett: a 18. percben Bruno Fernandes 22 méterről, jobbról beadta a labdát, amelyet Goncalo Ramos a kapuba fejelt (VIDEÓ ITT!). Alig telt el tíz perc, amikor kezezés miatt büntetőhöz jutott Portugália, és a 202. válogatott mérkőzésén szereplő Cristiano Ronaldo nem hibázott (VIDEÓ ITT!).

A 69. percben megtört a jég, Dávid Hancko lett az első játékos a mostani Eb-selejtezőben, aki gólt szerzett a portugálok ellen, távolról volt eredményes (VIDEÓ ITT!), 2–1. Ám jött megint Ronaldo, aki közelről megszerezte pályafutása 125. találatát is nemzeti színekben (VIDEÓ ITT!).

A végeredmény 3–2 lett, a 80. percben ugyanis Stanislav Lobotka gyönyörű góllal tette izgalmassá a meccset (VIDEÓ ITT!). Portugália az egygólos előnyét tehát megőrizte, és kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra!

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

IZLAND–LUXEMBURG

Izlandnak hazai pályán mindenképpen vissza kellett vágnia Luxemburgnak a szeptemberben elszenvedett vereségért, 2 győzelemmel és 4 vereséggel csupán a tabella ötödik helyén állt. Ennek fényében kezdtek a hazaiak, a 23. percben a 19 éves csatár, Orri Óskarsson talált be remek összjátékot követően (VIDEÓ ITT!). Ám a selejtezőben eddig magához képest remeklő (3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség) Luxemburg hajtott az egyenlítésért, a második félidő legelején Gerson Rodrigues szerzett váratlan gólt több mint 23 méterről (VIDEÓ ITT!), 1–1. Az iksszel papíron egyik csapat esélyei sem szálltak el a kijutásra.

LIECHTENSTEIN–BOSZNIA-HERCEGOVINA

A vendégek már az első félidőben kialakították a 0–2-es végeredményt, Amar Rahmanovic (VIDEÓ ITT!) és Miroslav Stevanovic (VIDEÓ ITT!) is a szünet előtt talált be. Ugyan Bosznia-Hercegovinának is maradt sansza a kijutásra, egyértelműen nagyon nehéz dolga lesz, 9 ponttal továbbra is negyedik.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ
J-CSOPORT

Izland–Luxemburg 1–1
(Óskarsson 23., ill. G. Rodrigues 46.)
Liechtenstein–Bosznia-Hercegovina 0–2 (Rahmanovic 13., Stevanovic 41.)
Portugália–Szlovákia 3–2 (G. Ramos 18., C. Ronaldo 29., 72. – az elsőt 11-esből, ill. Hancko 69., Lobotka 80.)