Eb 2024: Albánia hengerelt a csehek ellen, továbbra is vezeti a csoportot

2023.10.12. 22:54
Kellett már e győzelem Lengyelországnak (Fotó: AFP)
Lengyelország nem meglepő módon 2–0-ra megverte Feröert, míg Albánia 3–0-s győzelmet aratott Csehország ellen a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat E-csoportjában a 7. fordulóban.

A lengyelek nagyon korán megszerezték a vezetést, Sebastian Szymanski góljával már a 4. percben előnyre tettek szert. A folytatásban is szinte csak lengyel lehetőségeket láthattunk, ám az első félidőben több gól nem született. A 49. percben ráadásul a feröeriek védőjét, Hördur Askhamot kiállították, aminek következtében csak még inkább érezhető volt a lengyel fölény. Ennek a 65. percben lett meg az eredménye, amikor Adam Buksa is betalált, megduplázva a vendégek előnyét. Ez a győzelem a lengyeleknek visszaadhatja a reményt a kijutásra, míg a feröerieknek hivatalosan is búcsút kell inteniük az Eb-nek. 0–2

Az albánok szintén korán lőtték az első góljukat, Jasir Asani a 9. percben talált be távolról. Ugyan a folytatásban biztatóbban játszottak a csehek, a 40. percben emberhátrányba kerültek, és onnantól már semmi sem sikerült nekik. A második félidőben Taulant Seferi kétszer is betalált a cseh kapuba, hogy bebiztosítsa az albánok győzelmét, és továbbra is ott tartsa őket a tabella élén. 3–0