Eb 2020, C-csoport: a németek emberhátrányban is nyertek

K. Zs.K. Zs.
2019.10.13. 22:35
Ilkay Gündogan (középen) két lövése is gólt eredményezett (Fotó: AFP)
Akárcsak kora este Hollandia, később a C-csoport másik nagyágyúja, Németország is győzelemmel tudta le vasárnapi, szintén idegenbeli mérkőzését a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében: a nationalelf 3–0 nyert Észtországban.

EB-SELEJTEZŐ
8. FORDULÓ

C-CSOPORT

Észtország–Németország 0–3 (Gündogan 51., Mets 57. – öngól, Werner 71.)
Korábban játszották
Fehéroroszország–Hollandia 1–2 (Dragun 53., ill. Wijnaldum 32., 41.)

Noha egy elhibázott szerelési kísérlet következtében Emre Can már a 14. percben piros lapot kapott a tallinni mérkőzésen, a németek az első félidőben is közel voltak a vezetés megszerzéséhez, csakhogy Marco Reus szabadrúgása után a labda még csak a kapufát tesztelte.

Egy kis stat: Emre Can a német válogatott történetének legkorábbi kiállítottja lett; az eddigi rekordot az északírek elleni 2005-ös mérkőzés 15. percében leparancsolt Robert Huth tartotta.

A második félidőben aztán kinyílt a gólzsák: rövid idő leforgása alatt Ilkay Gündogan két lövése is úgy került a hazaiak hálójába, hogy a labda megpattant a kapus előtt – a másodikat az UEFA honlapja némi gondolkodás után nem is a német játékosnak könyvelte el –, majd a leshatárról induló cserejátékos, Timo Werner is betalált szép csel után.