Szerbia: már nem Mladen Krsztajics a futballkapitány

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
Vágólapra másolva!
2019.06.13. 17:18
null
Krsztajics sorsa már az ukránok elleni vereség után megpecsételődött (Fotó: AFP)
A Szerb Labdarúgó-szövetség (FSS) sürgős kérdésekkel foglalkozó bizottsága csütörtökön közös megegyezéssel felbontotta Mladen Krsztajics szövetségi kapitány szerződését.

 

Krsztajics a 2017-es vb-selejtezők befejezése után ült le a szerb válogatott kispadjára, a kvalifikációs sorozatban ő volt Szlavoljub Muszlin szövetségi kapitány segédedzője.

A 2018-as világbajnokságon Szerbiának nem sikerült teljesítenie a kitűzött célt, ami a csoportból való továbbjutás volt. A kiesés után a szerb válogatotton belül megromlott a hangulat, Krsztajics több játékossal is összeveszett, köztük Luka Milivojeviccsel és Matija Nasztasziccsal, akik közölték, addig nem szerepelnek a válogatottban, amíg Krsztajics a szövetségi kapitány.

A 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében Szerbia a múlt héten 5–0-ra kikapott Ukrajnától, ami az önálló Szerbia történetének legsúlyosabb veresége volt. Hiába nyert a válogatott három nappal később 4–1-re Litvánia ellen, Krsztajics sorsa már az ukránok elleni vereség után megpecsételődött.

Hogy ki lesz az utód, egyelőre nem tudni: a lehetséges jelöltekkel a szerb szövetség vezetői a napokban ülnek le tárgyalni, s július 10-ig biztosan kinevezik az új szövetségi kapitányt.

A szerb sajtó értesülései szerint a posztra Ljubisa Tumbakovics a legesélyesebb, aki nemrég még a montenegrói labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya volt, azonban elutasította, hogy a szerinte önálló államként nem létező Koszovó elleni Eb-selejtezőn leüljön a kispadra. A montenegrói szövetség még aznap – szerződésszegés miatt – menesztette a szakembert. Rajta kívül Dragan Sztojkovics és Ivan Jovanovics került szóba mint lehetséges szövetségi kapitány.

Legfrissebb hírek

Mitrovics triplázott, Szerbia simán megverte Andorrát, viszont Albánia nem tudott nyerni Rigában

Foci vb 2026
2025.06.10. 22:41

Ezúttal elmaradt a balhé, gól nélküli döntetlen az albán–szerb vb-selejtezőn

Foci vb 2026
2025.06.07. 22:49

A magyar válogatott döntőbe jutott a minifutball-világbajnokságon

Magyar válogatott
2025.05.30. 20:47

Ilyet sem látni minden évben: már az alapszakasz végén megvédte bajnoki címét a Crvena zvezda

Minden más foci
2025.04.06. 21:40

Meglepő húzással legyőzhetők a szerbek a női Nemzetek Ligájában

Magyar válogatott
2025.04.04. 10:15

NL: Lukaku volt a hős, a belgák fordítottak az ukránok ellen

Minden más foci
2025.03.23. 22:45

Marko Arnautovic pánikrohamot kapott a szerbek elleni meccsen

Minden más foci
2025.03.21. 14:36

Lukaku gólja kevés volt, a belgák simán kikaptak Ukrajnától az NL-ben

Minden más foci
2025.03.20. 22:39
Ezek is érdekelhetik