Euro 2012: Xabi Alonso figyelmeztet, nem szabad megzavarodniuk

2012.06.26. 21:19
Szerdán a Portugália–Spanyolország elődöntővel folytatódik a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság. A Franciaország elleni negyeddöntőt (2–0) duplájával eldöntő Xabi Alonso szerint a legnagyobb kárt saját maguknak okozhatják, mégpedig azzal, hogyha megzavarodnak. Mint azon a lisszaboni estén, amikor 2010. november 17-én 4–0-s vereséget szenvedtek a portugáloktól.

„A legfontosabb tanulsága az volt számunkra annak a találkozónak, vagy az Argentína elleni Buenos Aires-i mérkőzésnek, hogy ez történik velünk, ha megzavarodunk, és nem a saját játékunkat játsszuk”– emlékezett Xabi Alonso

Két hónappal korábban a vb-címet Dél-Afrikában megszerző spanyolok az argentinok vendégeként szaladtak bele egy felettébb kellemetlen 4–1-es vereségbe.

„Mi egységes csapat vagyunk, egy nagy generáció kiemelkedő játékosaival. Ezt már többször be tudtuk bizonyítani az elmúlt években, de tudunk szenvedni is, ha egy kevés hiányzik belőlünk. Portugáliának remek játékosai vannak, tudom, mert néhányukkal együtt játszom. Ami igazán sok kárt tud okozni nekünk az az, hogyha megzavarodunk. Nekünk erre kell nagyon vigyáznunk.”

Klubtársáról, az ellenfél kulcsemberéről, Cristiano Ronaldóról úgy nyilatkozott a spanyol középpályás, hogy a portugál aranylabdás pályafutása legjobb szezonját nyújtja.

„Ez a Cristiano Ronaldo a legjobb. Már Manchesterben is nagyszerű futballista volt, de az elmúlt idényben, illetve a mostani Eb-n sikerült még egy lépést előrelépnie.”

Ennek apropóján megemlítésre került, hogy mindez bizony rá is igaz, mármint a pályafutása legjobb idénye.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
1 órája

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2 órája

De la Fuente: Szép születésnapi ajándék volt

Foci vb 2026
10 órája

Oyarzabal beállította Fazekas László rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
11 órája

Statisztikák: először esett három gól az első „taktikai reklámszünet” előtt ezen a vb-n

Foci vb 2026
12 órája

Yamal és Oyarzabal 24 perc alatt lerendezte Szaúd-Arábiát, könnyedén nyertek a spanyolok

Foci vb 2026
12 órája

Végeredmény: Spanyolország–Szaúd-Arábia 4–0

Foci vb 2026
13 órája

Yamal betalált, Oyarzabal duplázott, gólvideók a spanyolok meccséről

Foci vb 2026
13 órája
Ezek is érdekelhetik