El: Hagi büntetőt rontott, de Gerrardék így is továbbmentek

M. D.M. D.
2020.02.26. 20:00
Elsőként a Rangers jutott be az Európa-liga nyolcaddöntőjébe (Fotó: AFP)
Elsőként a Rangers jutott be a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában, mivel a 3–2-es hazai siker után 1–0-ra idegenben is legyőzte a Bragát.

Steven Gerrard együttese a párharc első felvonásán ritka bravúrt hajtott végre azzal, hogy 0–2-ről felállva megnyerte a mérkőzést, a Rangers ugyanis ezt megelőzően 1998 júliusában tudott kétgólos hátrányból fordítani nemzetközi kupameccsen – akkor a Shelbourne-t verte meg 5–3-ra úgy, hogy 58 perc játék után 0–3-ra állt.

A portugáliai visszavágón a Braga az első félidőben sokkal többet birtokolta a labdát, és többet is támadott, mint a skótok, a játékrész végén mégis a Rangers előtt adódott a legnagyobb gólszerzési lehetőség, ám Ianis Hagi tizenegyesét Matheus bravúrral hárította.

A szünet után a hazaiak átálltak háromvédős rendszerre, amire hamar ráfizettek, mert egy kontratámadás végén a skótok a 61. percben Ryan Kent góljával megszerezték a vezetést – Hagi gólpasszal feledtette a kihagyott büntetőjét (0–1).

A Braga ezt követően még a hosszabbítás utolsó percében is nagy elánnal ment előre az egyenlítő gólért, de a szélről érkező beadások nem vezettek eredményre.

A Rangers kilenc év után jutott be ismét az Európa-liga nyolcaddöntőjébe.