I. SZ. 2019.09.03 18:27 Frissítve: 2019.12.12 23:20

EURÓPA-LIGA 2019–2020, PROGRAM, EREDMÉNYEK

A labdarúgó Európa-liga 2019–2020-as csoportkörének és kieséses szakaszának menetrendje, eredményei egy helyen. A döntőt 2020. május 27-én a lengyelországi Gdanskban rendezik meg.

A csoportkörből a négyesek első két helyezettjei jutnak tovább az egyenes kieséses szakaszba, amelyben csatlakozik hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportkörének nyolc harmadik helyezettje. A négy jobbik csoportharmadik a csoportelsőkhöz, a kiemeltek kalapjába, a négy rosszabbik BL-ből érkező csapat pedig a másodikak kalapjába kerül a december 16-án esedékes sorsoláson. 

EURÓPA-LIGA 2019–2020

A SELEJTEZŐSOROZAT EREDMÉNYEI EGY HELYEN

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Espanyol 6 3 2 1 12–4 +8  11
2. Ludogorec 6 2 2 2 10–10 0 8
3. FERENCVÁROS 6 1 4 1 5–7 –2  7
4. CSZKA Moszkva 6 1 2 3 3–9 –6  5

1. forduló: szeptember 19.
Espanyol (spanyol)–Ferencváros 1–1
Ludogorec (bolgár)–CSZKA Moszkva (orosz) 5–1
2. forduló: október 3.
Ferencváros–Ludogorec (bolgár) 0–3
CSZKA Moszkva (orosz)–Espanyol (spanyol) 0–2
3. forduló: október 24.
CSZKA Moszkva (orosz)–Ferencváros 0–1
Ludogorec (bolgár)–Espanyol (spanyol) 0–1
4. forduló: november 7.
Ferencváros–CSZKA Moszkva (orosz) 0–0
Espanyol (spanyol)–Ludogorec (bolgár) 6–0
5. forduló: november 28.
CSZKA Moszkva (orosz)–Ludogorec (bolgár) 1–1
FERENCVÁROS
–Espanyol (spanyol) 2–2
6. forduló: december 12.
Ludogorec (bolgár)–Ferencváros 1–1
Espanyol (spanyol)–CSZKA Moszkva (orosz) 0–1

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Sevilla 6 5
1 14–3 +11  15
2. APOEL 6 3 1 2 10–8 +2  10
3. Qarabag 6 1 2 3 8–11 –3  5
4. Dudelange 6 1 1 4 8–18 –10  4

1. forduló: szeptember 19.
APOEL (ciprusi)–Dudelange (luxemburgi) 3–4

Qarabag (azeri)–Sevilla (spanyol) 0–3
2. forduló: október 3.
Dudelange (luxemburgi)–Qarabag (azeri) 1–4
Sevilla (spanyol)–APOEL (ciprusi) 1–0

3. forduló: október 24.
Sevilla (spanyol)–Dudelange (luxemburgi) 3–0
Qarabag (azeri)–APOEL (ciprusi) 2–2
4. forduló: november 7.
Dudelange (luxemburgi)–Sevilla (spanyol) 2–5
APOEL (ciprusi)–Qarabag (azeri) 2–1
5. forduló: november 28.
Dudelange (luxemburgi)–APOEL (ciprusi) 0–2
Sevilla (spanyol)–Qarabag (azeri) 2–0

6. forduló: december 12.
APOEL (ciprusi)–Sevilla (spanyol) 1–0
Qarabag (azeri)–Dudelange (luxemburgi) 1–1 

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Malmö 6 3 2 1 8–6 +2  11
2. FC Köbenhavn 6 2 3 1 5–4 +1  9
3. Dinamo Kijev 6 1 4 1 7–7 0 7
4. Lugano 6
3 3 2–5 –3  3

1. forduló: szeptember 19.
Köbenhavn (dán)–Lugano (svájci) 1–0
Dinamo Kijev (ukrán)–Malmö (svéd) 1–0
2. forduló: október 3.
Lugano (svájci)–Dinamo Kijev (ukrán) 0–0
Malmö (svéd)–Köbenhavn (dán) 1–1

3. forduló: október 24.
Malmö (svéd)–Lugano (svájci) 2–1
Dinamo Kijev (ukrán)–Köbenhavn (dán) 1–1

4. forduló: november 7.
Lugano (svájci)–Malmö (svéd) 0–0
Köbenhavn (dán)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–1

5. forduló: november 28.
Lugano (svájci)–FC Köbenhavn (dán) 0–1
Malmö (svéd)–Dinamo Kijev (ukrán) 4–3

6. forduló: december 12.
FC Köbenhavn (dán)–Malmö (svéd) 0–1
Dinamo Kijev (ukrán)–Lugano (svájci) 1–1

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Basel 6 4 1 1 12–4 +8  13
2. Getafe 6 4
2 8–4 +4  12
3. FK Krasznodar 6 3
3 7–11 –4  9
4. Trabzonspor 6
1 5 3–11 –8  1

1. forduló: szeptember 19.
Basel (svájci)–Krasznodar (orosz) 5–0
Getafe (spanyol)–Trabzonspor (török) 1–0
2. forduló: október 3.
Krasznodar (orosz)–Getafe (spanyol) 1–2
Trabzonspor (török)–Basel (svájci) 2–2

3. forduló: október 24.
Trabzonspor (török)–Krasznodar (orosz) 0–2
Getafe (spanyol)–Basel (svájci) 0–1

4. forduló: november 7.
Krasznodar (orosz)–Trabzonspor (török) 3–1
Basel (svájci)–Getafe (spanyol) 2–1

5. forduló: november 28.
Krasznodar (orosz)–FC Basel (svájci) 1–0
Trabzonspor (török)–Getafe (spanyol) 0–1

6. forduló: december 12.
Basel (svájci)–Trabzonspor (török) 2–0
Getafe (spanyol)–Krasznodar (orosz) 3–0

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Linz 6 4 1 1 11–4 +7  13
2. Sporting 6 4
2 11–7 +4  12
3. PSV Eindhoven 6 2 2 2 9–12 –3  8
4. Rosenborg 6
1 5 3–11 –8  1

1. forduló: szeptember 19.
LASK (osztrák)–Rosenborg (norvég) 1–0

PSV (holland)–Sporting CP (portugál) 3–2
2. forduló: október 3.
Rosenborg (norvég)–PSV (holland) 1–4
Sporting CP (portugál)–LASK (osztrák) 2–1
3. forduló: október 24.
Sporting CP (portugál)–Rosenborg (norvég) 1–0
PSV (holland)–LASK (osztrák) 0–0

4. forduló: november 7.
Rosenborg (norvég)–Sporting CP (portugál) 0–2
LASK (osztrák)–PSV (holland) 4–1

5. forduló: november 28.
Rosenborg (norvég)–LASK Linz (osztrák) 1–2
Sporting CP (portugál)–PSV Eindhoven (holland) 4–0

6. forduló: december 12.
LASK Linz (osztrák)–Sporting CP (portugál) 3–0
PSV Eindhoven (holland)–Rosenborg (norvég) 1–1

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Celtic 6 4 1 1 10–6 +4  13
2. CFR Cluj 6 4
2 6–4 +2  12
3. Lazio 6 2
4 6–9 –3  6
4. Rennes 6 1 1 4 5–8 –3  4

1. forduló: szeptember 19.
CFR Cluj (romániai)–Lazio (olasz) 2–1
Rennes (francia)–Celtic (skót) 1–1
2. forduló: október 3.
Lazio (olasz)–Rennes (francia) 2–1
Celtic (skót)–CFR Cluj (romániai) 2–0

3. forduló: október 24.
Celtic (skót)–Lazio (olasz) 2–1
Rennes (francia)–CFR Cluj (romániai) 0–1

4. forduló: november 7.
Lazio (olasz)–Celtic (skót) 1–2
CFR Cluj (romániai)–Rennes (francia) 1–0

5. forduló: november 28.
Lazio (olasz)–CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, romániai) 1–0
Celtic (skót)–Rennes (francia) 3–1

6. forduló: december 12.
CFR Cluj (román)–Celtic (skót) 2–0
Rennes (francia)–Lazio (olasz)  2–0

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Arsenal 6 3 2 1 14–7 +7  11
2. Eintracht Frankfurt 6 3
3 8–10 –2  9
3. Standard Liege 6 2 2 2 8–10 –2  8
4. Vitória Guimaraes 6 1 2 3 7–10 –3  5

1. forduló: szeptember 19.
Standard Liege (belga)–Guimaraes (portugál) 2–0
Eintracht Frankfurt (német)–Arsenal (angol) 0–3
2. forduló: október 3.
Guimaraes (portugál)–Eintracht Frankfurt (német) 0–1
Arsenal (angol)–Standard Liege (belga) 4–0

3. forduló: október 24.
Arsenal (angol)–Guimaraes (portugál) 3–2
Eintracht Frankfurt (német)–Standard Liege (belga) 2–1

4. forduló: november 6., szerda
Guimaraes (portugál)–Arsenal (angol) 1–1
November 7.
Standard Liege (belga)–Eintracht Frankfurt (német) 2–1
5. forduló: november 28., csütörtök
Vitória SC (portugál)–Standard Liege (belga) 1–1
Arsenal (angol)–Eintracht Frankfurt (német) 1–2

6. forduló: december 12.
Standard Liege (belga)–Arsenal (angol) 2–2
Eintracht Frankfurt (német)–Vitória Guimaraes (portugál) 2–3

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Porto 6 3 1 2 8–9 –1  10
2. Rangers 6 2 3 1 8–6 +2  9
3. Young Boys 6 2 2 2 8–7 +1  8
4. Feyenoord 6 1 2 3 7–9 –2  5

1. forduló: szeptember 19.
Rangers (skót)–Feyenoord (holland) 1–0
Porto (portugál)–Young Boys (svájci) 2–1
2. forduló: október 3.
Feyenoord (holland)–Porto (portugál) 2–0
Young Boys (svájci)–Rangers (skót) 2–1

3. forduló: október 24.
Young Boys (svájci)–Feyenoord (holland) 2–0
Porto (portugál)–Rangers (skót) 1–1

4. forduló: november 7.
Feyenoord (holland)–Young Boys (svájci) 1–1
Rangers (skót)–Porto (portugál) 2–0
5. forduló: november 28.
Feyenoord (holland)–Rangers (skót) 2–2
Young Boys (svájci)–FC Porto (portugál) 1–2

6. forduló: december 12.
Porto (portugál)–Feyenoord (holland) 3–2
Rangers (skót)–Young Boys (svájci) 1–1

AZ I-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Gent 6 3 3 11–7 +4  12
2. Wolfsburg 6 3 2 1 9–7 +2  11
3. Saint-Étienne 6 4 2 6–8 –2  4
4. Olekszandrija 6 3 3 6–10 –4  3

1. forduló: szeptember 19.
Wolfsburg (német)–Olekszandrija (ukrán) 3–1
Gent (belga)–Saint-Étienne (francia) 3–2
2. forduló: október 3.
Olekszandrija (ukrán)–Gent (belga) 1–1
Saint-Étienne (francia)–Wolfsburg (német) 1–1

3. forduló: október 24.
Saint-Étienne (francia)–Olekszandrija (ukrán) 1–1
Gent (belga)–Wolfsburg (német) 2–2

4. forduló: november 7.
Olekszandrija (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 2–2
Wolfsburg (német)–Gent (belga) 1–3

5. forduló: november 28.
Olekszandrija (ukrán)–Wolfsburg (német) 0–1
Saint-Étienne (francia)–Gent (belga) 0–0

6. forduló: december 12.
Gent (belga)–Olekszandrija (ukrán) 2–1
Wolfsburg (német)–Saint-Étienne (francia) 1–0

A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Istanbul Basaksehir 6 3 1 2 7–9 –2  10
2. Roma 6 2 3 1 12–6 +6  9
3. Mönchengladbach 6 2 2 2 6–9 –3  8
4. Wolfsberg 6 1 2 3 7–8 –1  5

1. forduló: szeptember 19.
Mönchengladbach (német)–Wolfsberg (osztrák) 0–4
Roma (olasz)–Istanbul Basaksehir (török) 4–0
2. forduló: október 3.
Wolfsberg (osztrák)–Roma (olasz) 1–1
Istanbul Basaksehir (török)–Mönchengladbach (német) 1–1

3. forduló: október 24.
Istanbul Basaksehir (török)–Wolfsberg (osztrák) 1–0
Roma (olasz)–Mönchengladbach (német) 1–1

4. forduló: november 7.
Wolfsberg (osztrák)–Istanbul Basaksehir (török) 0–3
Mönchengladbach (német)–Roma (olasz) 2–1

5. forduló: november 28.
Wolfsberger AC (osztrák)–Borussia Mönchengladbach (német) 0–1
Basaksehir (török)–Roma (olasz) 0–3

6. forduló: december 12.
Roma (olasz)–Wolfsberg (osztrák) 2–2
Mönchengladbach (német)–Istanbul Basaksehir (török) 1–2

A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Braga 6 4 2 15–9 +6  14
2. Wolverhampton 6 4 1 1 11–5 +6  13
3. Slovan Bratislava 6 1 1 4 10–13 –3  4
4. Besiktas 6 1 5 6–15 –9  3

1. forduló: szeptember 19.
Wolverhampton (angol)–Braga (portugál) 0–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Besiktas (török) 4–2
2. forduló: október 3.
Braga (portugál)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–2
Besiktas (török)–Wolverhampton (angol) 0–1
3. forduló: október 24.
Besiktas (török)–Braga (portugál) 1–2
Slovan Bratislava (szlovák)–Wolverhampton (angol) 1–2

4. forduló: november 7.
Braga (portugál)–Besiktas (török) 3–1
Wolverhampton (angol)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–0

5. forduló: november 28.
Sporting Braga (portugál)–Wolverhampton Wanderers (angol) 3–3
Besiktas (török)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1

6. forduló: december 12.
Slovan Bratislava (szlovák)–Braga (portugál) 2–4
Wolverhampton (angol)–Besiktas (török) 4–0

AZ L-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Manchester United 6 4 1 1 10–2 +8  13
2. AZ Alkmaar 6 2 3 1 15–8 +7  9
3. Partizan 6 2 2 2 10–10 0 8
4. Asztana 6 1
5 4–19 –15  3

1. forduló: szeptember 19.
Manchester United (angol)–Asztana (kazah) 1–0
Partizan (szerb)–AZ (holland) 2–2
2. forduló: október 3.
Asztana (kazah)–Partizan (szerb) 1–2
AZ (holland)–Manchester United (angol) 0–0
3. forduló: október 24.
AZ (holland)–Asztana (kazah) 6–0
Partizan (szerb)–Manchester United (angol) 0–1

4. forduló: november 7.
Asztana (kazah)–AZ (holland) 0–5
Manchester United (angol)–Partizan (szerb) 3–0
5. forduló: november 28.
Asztana (kazah)–Manchester United (angol) 2–1
AZ Alkmaar (holland)–Partizan Beograd (szerb) 2–2

6. forduló: december 12.
Partizan (szerb)–Asztana (kazah) 4–1
Manchester United (angol)–AZ (holland) 4–0

A TOVÁBBI MENETREND
December 16.: a 32-es tábla sorsolása 
2020
Február 20.: a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések
Február 27.: a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
Február 28.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 12.: nyolcaddöntő, első mérkőzések
Március 19.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 20.: a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása
Április 9.: negyeddöntő, első mérkőzések
Április 16.: negyeddöntő, visszavágók 
Április 30.: elődöntő, első mérkőzések
Május 7.: elődöntő, visszavágók
Május 27.: döntő, Energa Gdansk Stadion, Gdansk

2019.12.14 23:10:58

Európa-liga MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az FTC legkésőbb Rebrov kinevezésekor letette a voksát egy bizonyos stratégia mellett, amelynek a konzekvens követése ezt a sikert eredményezte. A csapat kivívta magának a lehetőséget, hogy a vicinálisról néhány megálló erejéig átszálljon a gyorsvonatra.

2019.12.13 19:06:23

Európa-liga SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. A játékvezető meglopta a Fradit, jókora esélyt rabolt el a zöld-fehérektől.

2019.12.12 19:57:32

Európa-liga BORBOLA BENCE, SZABÓ MIKLÓS (RAZGRAD), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Elmaradt 11-es, elpuskázott ziccer, figyelmetlenség miatt kapott gól, kései egyenlítés: csak döntetlen a Ludogorec ellen.

2019.12.12 18:39:18

Európa-liga BOROS MIKLÓS (Temesvár), DÓCS ÁKOS, HATÁR DÁVID (Budapest)

A Dinamo Kijev szinte mindent kihagyott Holenderék ellen • A CFR legyőzte a Celticet.