Két góllal nyert Spanyolországban a Manchester United

2021.04.08. 20:55
(Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében a Granada 2–0-ra kikapott odahaza a Manchester Unitedtől.

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Granada (spanyol)–Manchester United (angol) 0–2 (0–1)
Granada,
Nuevo Los Cármenes, zárt kapuk mögött. Vezette: Soares Dias (portugál)
Granada:
Rui Silva – V. Díaz, Vallejo, D. Duarte (Germán, 54.), Neva (Foulquier, 75.) – Y. Herrera, Gonalons (Brice, 86.) – Kenedy (Machís, 75.), Montoro, Puertas – Soldado (Luis Suárez, 86.). Vezetőedző: Diego Martínez
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw (A. Telles, a szünetben) – P. Pogba (Matics, 74.), McTominay – D. James, B. Fernandes, Rashford (Cavani, 66.) – Greenwood (Van de Beek, 84.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Rashford (30.), Bruno Fernandes (90. – 11-esből)

Erősen tartalékosan is bátran futballozott a Granada a Manchester United ellen, az első félidőben a rutinos Roberto Soldado kihagyott azonban két ziccert, a Chelsea-től kölcsönkapott Kenedy egy helyzetet, a Manchester Citytől kölcsönkapott Yangel Herrera közeli lövését pedig a kapufa és David de Gea közös erővel hárította.

Sokkal többet volt a labda az angoloknál, akik előnnyel térhettek a szünetre, Marcus Rashford zseniális levétel után okos gólt lőtt a bal alsó sarokba az ötös elől.

A korábban a PSV-t idegenben megverő, a csoportkör után a Napolit és a Moldét kiütő Granada a második félidőben még keményebben játszott, Domingos Duarte akkorát rúgott Daniel Jamesbe, hogy őt kellett lecserélni. Ezt nem bírta idegekkel az egyetlen néző, a pályára rohant, de a loboncos hajú, nagy szakállú (és ez volt az összes öltözéke), egy idő után békésen a fűre heveredő férfit lekísérték végül a pályáról a biztonságiak.

Jelen korunkban a legnagyobb probléma az volt, hogy nem viselt maszkot, érdekes elgondolkodni azon, hogy mi lesz a koronavírus-járvány idején annak az egészségügyi és hatósági következménye, ha két, buborékban élő csapat közé berohan egy maszkot nem viselő Jimmy Jump...

Edinson Cavani engedéllyel lépett pályára, Ole Gunnar Solskjaer beküldte az uruguayi ikont még jóval a hajrá előtt. A visszavágón hárman sem lesznek ott Solskjaer mostani csapatából, második sárga lapjuk megszerzése miatt, Bruno Fernandes megnyugtathatta volna a mesterét, ám egy támadáson belül két ziccert is elpuskázott.

De ami késik, nem múlik, a 90. percben a portugál nem kis szerencsével értékesített egy büntetőt, és ezzel szinte már el is dőlt ez a párharc.0–2

Szinte.

A többi mai mérkőzésen
Ajax (holland)–Roma (olasz)1–2 (Klaassen 39., ill. Lo. Pellegrini 57., Ibanez 87.)
Arsenal (angol)–Slavia Praha (cseh)1–1 (Pépé 86., ill. Holes 90+4.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Villarreal (spanyol)0–1 (Gerard 42. – 11-esből)

Fernandes az MU-ban: 20 büntető, 19 gól. De az előző 5 meccsén nem talált be, ez negatív angliai csúcsa volt.

Fernandes megbeszéli a gólt békésen Silvával, válogatottbeli csapattársával, csatlakozik Duarte is.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

A Manchester United 23 gólt lőtt az európai kupákban ebben a szezonban, 15 Marcus Rashford (8) és Bruno Fernandes (7) nevéhez fűződik.

90. PERC BRUNO FERNANDES jobbal a jobb alsóba lő, Silva érezte az irányt és a magasságot is, de a jobb kezéről a hálóba pattan a labda! 0–2!

89. perc BÜNTETŐ, és sárga lap Yann Brice-nak, aki Telles beadása után ballal odaütött az ötös előtt Fernandesnek.

86. perc Soldado le, Luis Suárez be, Gonalons-t meg a szintén középpályás Yan Brice váltja.

84. perc Donny van de Beek be, Greenwood le.

84. perc Nemanja Matics kap sárga lapot Puertas lekönyökléséért.

83. perc James passzát Fernandes az ötös bal sarka elől jobbal Silva kapusba pazarolja, és a kipattanót nem tudja egy méterre a gólvonaltól elrúgni Díaz mellett!

81. perc Machís ballal 19-ről kapura lő, blokkol McTominay.

79. perc Soldado nagyot rúg Lindelöfbe, majd elterül.

75. perc Kettős csere a hazaiaknál: Kenedyt Darwin Machís, Nevát Dimitri Foulquier váltja. Szélsőcsere, hátvédcsere.

74. perc Nemanja Matics be, Pogba le.

71. perc Harry Maguire kap sárga lapot, eltiltás neki is!

70. perc Neva balról ballal középre adna Herrera passza után a gólra éhes Soldado felé, de közbelép Lindelöf.

69. perc Neva ad be ballal balról, egy cselt követően Herrera 16-ról, középről nem sokkal lő a léc fölé.

67. perc Kenedy meg szokása szerint ballal kissé balról, a 16-os elől De Geához lő.

66. perc Edinson Cavani be, Rashford le. Soldado lő 25-ről jobbal jócskán a jobb felső mellé.

60. perc Maguire előretör, jobbal 23-ról a jobb alsó mellé lő, Herrera megindul, az ötös bal sarka előtt rosszul passzol középre Soldado felé, mentett Lindelöf.

54. perc Germán váltja.

A spanyolok házi El-gólkirálya a szűrő Herrera, 5 góllal, Duarte jelzi közben, mégsem folytatja.

Mindketten folytatják végül. Érdekes, a Granada hármat selejtezett, a 9. ellenfele az MU a sorozatban!

51. perc Domingos Duarte nagyot rúg a jobbon Jamesbe, sárga lap, és fáj a sípcsontja... a védőnek, azonnal cserét kért. Eltiltás neki egyébként is.

50. perc Montoro első beadását kifejeli Pogba, a másodikat Lindelöf, Kenedy ballal 18-ról nagy erővel, de a kapus ölébe lő.

49. perc Herrera megforgatja a jobbon Tellest, beadását kifejeli Soldado elől az ötösön Lindelöf. Aki két gólpasszt adott az idényben, mindkettőt Rashfordnak.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Shaw le, Alex Telles be, balbekk-csere.

Rashford az előző szezon után ismét 20 gól fölé jutott, az MU első kapura lövéséből lett a gól.

68 százalékban a vendégeknél a labda, 8-szor lőttek ők kapura, 4-szer a hazaiak, 2-2 kísérlet ment a kapu felületére.

Rashford az első angol a Unitedben, aki eljut 8 gólig egy európai kupasorozatban Sir Bobby Charlton (1964-65) óta.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Fernandes passzával Greenwood mehetne kapura, de szereli ismét Duarte.

Két perc a ráadás.

44. perc Greenwood tör kapura egy potya passzt elkapva, de szereli az utolsó bekk, Duarte.

43. perc Kenedy lő egy jobb oldali, jobblábas Montoro-szöglet után ballal 24-ről, kissé balról De Gea ölébe.

41. perc Luke Shaw ellöki Puertast, sárga lap és eltiltás neki is.

40. perc KAPUFA, Herrera lő az ötös jobb sarka elől félmagasan a szabadrúgás és Puertas fejese után a bal oldali kapufára, mintha De Gea is belekapott volna picit a labdába. A szöglet után kissé balról, hét méterről a rövid alsó mellé vágja a labdát Soldado.

40. perc Scott McTominay nagyot rúg nyújtott lábbal Montoróba, sárga lap és eltiltás.

35. perc Fernandes lő jobbal a jobb alsó mellé 21-ről, odalépett Duarte, szöglet. Rashford meg a földön maradt Kenedy belépője után. James 22-ről a kapushoz lő.

30. PERC VEZET AZ MU, Lindelöf indítja a saját tétfeléről MARCUS RASHFORDOT, aki zseniálisan veszi le a labdát, majd a tétova Duarte mellől hét méterről jobbal a bal alsó sarokba lő. 0–1!

29. perc Helyzet, Puertas jobb oldali beadását két méterről, kisodródva jobbal nem sokkal lövi a bal alsó mellé Soldado. Shaw és Lindelöf sem figyelt.

29. perc Soldado emelését Kenedy ballal 12-ről, kissé balról a léc fölé vágja, fél méternyivel.

28. perc Fernandes lő jobbal az ötös bal sarka elől, blokkol Díaz, Rashford balról, 16-ról jobbal nem sokkal nyesi a kipattanót a hosszú, azaz bal felső sarok mellé!

26. perc Herrera szereli a felezőnél McTominayt, de belesérül. Ápolás... folytatja.

Igen, Luis Suárez. Hétmillió euróért jött a testvércsapat Watfordtól tavaly. Kolumbiai.

24. perc Leült a mérkőzés, Solskjaer olyan mozdulatlanul ül, mintha szobor lenne a Húsvét-szigetekről. Pedig az Jaap Stam volt.

18. perc Rashford lő a kapu mellé nagy erővel egy 16-os előtti szabadrúgást.

A Manchester United a 27. alkalommal jut el a nyolcaddöntőbe egy európai kupában, 17-szer továbbment.

11. perc Az MU 11 spanyol csapattal találkozótt, 5-ször elveszítette az első találkozót ellenük... Friends.

10. perc Montoro balról 31-ről ballal feladja a labdát De Geának.

Igen, ő a Chelsea Kenedyje, szintén kölcsönben, ápolják most. Csere lesz? Machís aktívan melegít, az előbb egy percig Duartét kellett istápolni.

8. perc Paul Pogba kap sárga lapot Kenedy felrúgásáért.

Városbéli. A venezuelai Herrerát a Man. City adta kölcsön a Granadának.

4. perc A frissiben felépült Nava bal oldali beadása magas Soldadónak középen, Rashford megindul a balon, jobbal tízről Duartébe lő, a beadását meg kifejeli a kapu elől Días.

3. perc Letámad a Granada, nem viccelnek a spanyolok. Ez a Granada első meccse angolok ellen, az MU-nak ez a 60. meccse spanyolok ellen.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta szürkében.

A Granada másodikként jutott tovább a csoportjából (3–2–1) a PSV mögött. Az egyenes kieséses szakaszban előbb a Napolit ejtette ki (2–0, 1–2), majd a sorozat egyik meglepetéscsapatát, a Moldét búcsúztatta (2–0, 1–2). A hazaiak a spanyol élvonalban a kilencedik helyen állnak. Pályaválasztóként az előző öt párharcukból csak egyet veszítettek el (4–0–1). A Manchester United a második a PL-ben, hátránya már gyakorlatilag behozhatatlan a városi riválisával szemben. Az MU a BL-ből „pottyant” az El-be. A legjobb 32 között a Real Sociedadot ejtette ki (4–0, 0–0), legutóbb pedig a Milan csapatát gyűrte le (1–1, 1–0).

Egy kis örökmérleg: a két csapat korábban még nem találkozott egymással.

JÖTTEK-MENTEK!
A Manchester Unitedtől a Granadához:

2016, Andreas Pereira, kölcsönbe

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Dimitri Foulquier, Quini, Neyder Lozano, Luis Milla és Luis Suárez sérült, a vendégektől Phil Jones, Alex Telles, Eric Bailly, Victor Lindelöf és Anthony Martial maródi.

Az adott idényben a klub legjobbjának járó Sir Matt Busby-díjat négyszer nyerte el, és Sir Alex Ferguson távozása után a remek teljesítményével ő tartotta a lelket az angol rekordbajnok szurkolóiban.

A spanyol kapus a United egyik legfontosabb játékosa volt, amióta 2011-ben távozott az Atlético Madridtól. Számos emlékezetes meccse során segített csapatának, megnyerte vele az angol bajnokságot, az FA-kupát, a Ligakupát és az Európa-ligát is.

A United jelenleg megdöbbentő 570 ezer fontot (242 millió forintot) költ hetente öt kapusára, a klub amerikai tulajdonosai ezt szeretnék csökkenteni. A csapat jövőjének számító angol Dean Henderson tavaly nyáron ötéves szerződést kötött heti 100 ezer font (42 millió forint) értékben. De Gea értékét jelenleg 50 millió font (21 milliárd forint) körülire becsülik, de ennyiért eladni a jelenlegi gazdasági helyzetben nem lesz könnyű feladat.

De Gea szerződése heti 350 ezer fontos (átszámítva 148 millió forint) fizetésről szól, és ha idő előtt szakítani akar vele a csapat, akkor bizony súlyos összeget kell fizetni a 30 éves kapusnak – írta meg a Mirror.

Mint arról beszámoltunk, angol sajtóhírek szerint 10 év után a nyáron távozik David de Gea az MU-ból. Annak ellenére, hogy még két év hátravan a szerződéséből, úgy néz ki, már nem tartanak igényt a szolgálataira Manchester vörös felén.

„Ez volt az a nap, amikor Sir Alex Ferguson odafordult hozzám a kispadon és azt mondta: most már van kapusunk” – árulta el.

„A kapu mögött mindenki gólt kiáltott” – idézte fel Eric Steele Juan Mata szabadrúgását a Stamford Bridge-en vívott bajnoki mérkőzésről.

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester United kapuját szűk 10 éve őrzi már David de Gea. A 30 éves spanyol válogatott kapuvédő manchesteri pályafutásának egyik legmeghatározóbb pillanata az volt, amikor 2012 decemberében az akkor még a Chelsea-t erősítő honfitársa, Juan Mata szabadrúgását hatalmas bravúrral kitornázta. A „vörös ördögök” akkori kapusedzője így emlékszik vissza az ominózus védésre.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GRANADA–MU LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!