Fordított, és megnyugtató előnyre tett szert a Sepsi az Ekl-selejtezőben

V. J.V. J.
2022.07.21. 19:57
A Sepsi OSK 3–1-re legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljanát a labdarúgó Európa-konferencialiga 2. selejtezőkörének első mérkőzésén.

Győzelemmel várhatja a visszavágót a Sepsi! (Fotó: Mravik Gusztáv)

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ

2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SEPSI OSK (romániai)–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 3–1 (1–1)
Sepsiszentgyörgy,
Sepsi OSK Aréna, 8200 néző. Vezette: Robertson (skót)
SEPSI: Niczuly – Dimitrov, Balasa, Mitrea, Ispas (Dumitrescu, 65.) – Aganovic (Dumitrescu, 77.), Paun, Stefanescu – Golofca (Damascan, 65.), Rondón (Tudorie, 65.), Gheorghe (Matei, 59.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi
OLIMPIJA: Vidovsek – Lasickas, Estrada (Crnomarkovics, 61.), Karamatic, Fernandes Sualehe – Seslar, Pils, Elsnik (Doffo, a szünetben) – Kvesic (Aldair, 73.), Prtajin (Nukic, 61.), Robalo Pedro (Ziljkic, 61.). Vezetőedző: Albert Riera
Gólszerző: Stefanescu (45+4.), Paun (84.), Crnomarkovics (90+3. – öngól), ill. Seslar (4.)
Kiállítva: Seslar (66.)

Neves vendégek
A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi és az U21-es nemzeti csapat szövetségi edzője, Gera Zoltán is élőben nézte meg a Sepsit. Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor, a klubtulajdonos, Diószegi László meghívására szintén jelen volt.

Megszerezte első győzelmét nemzetközi kupameccsen a Sepsi! A háromszékiek tömött lelátók előtt, ünnepi hangulatban fogadták az Olimpija Ljubljanát, amely a meccs elején rájuk ijesztett: Svit Seslar közeli fejesével már a negyedik percben vezettek a vendégek!

A Sepsi első valamirevaló próbálkozását a játékrész közepén jegyezhettük fel, a szünet előtti hosszabbításban pedig összejött az egyenlítés. Ekkor David Sualehe buktatta Miahai Balasát a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Marius Stefanescu a kapusba lőtte, ám a kipattanót már értékesíteni tudta.

A második félidő felénél járva újabb tizenegyeshez jutott a Szentgyörgy. Az Alexandru Tudoriét buktató Seslart ki is állította a skót játékvezető, ám az akkor épp frissen beálló támadó lövése gyengére sikeredett – a mérkőzésen több nagy bravúrt bemutató Vidovsek hárítani tudott.

A hajrában már emberelőnyben játszó Sepsi nemcsak megnyerte a mérkőzést, hanem magabiztos előnyt is ki tudott harcolni magának. Előbb Nicolae Paun közeli fejese talált utat a hálóba, majd Djordje Crnomarkovics vétett öngólt a ráadásban, amivel a Sepsi 3–1-es előnyben utazhat a jövő csütörtöki visszavágóra a szlovén fővárosba.

A lefújást követő hazai öröm (Fotó: Mravik Gusztáv)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE! Megnyugtató előnyből várja a visszavágót a Sepsi!

90+3. perc: ÖNGÓL! Matei balról érkező középmagas beívelését Crnomarkovics a saját kapujába kotorta!

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Stefanescu próbálkozott egy ollózással 8 méterről, a kapu bal oldala mellé ment.

85. perc: A gól után Vidovsek kapott sárgát.

84. perc: Fordít a Sepsi! Matei szögletét követően Paun fejelt közelről a szlovén kapuba!

80. perc: Balasa kapott sárgát egy elkésett becsúszásért.

78. perc:
Jobb oldali beívelést követően Damascan öt méterről fejelt kapu fölé!

77. perc: Aganovic helyén Jonathan Rodríguez folytatja!

77. perc: Szöglet után Dumitrescu tíz méretről a bal kapufa mellé lőtt!

73. perc: Kvesicset Aldair váltja!

67. perc: EZ IS KIMARAD! Tudorie gyengén lőtt laposan a kapu bal oldala irányába, Vidovsek hárított!

66. perc: Újabb tizenegyes, sőt, piros lap! A gólszerző Seslar buktatta Tudoriét, a vétkest az öltözőbe küldte a skót játékvezető!

65. perc: És a haziaknál is... Golofcát Damascan, Rondónt Tudoria, Ispast pedig Dumitrescu váltja.

61. perc: Hármas csere a vendégeknél: Robalo Pedrót Ziljkic, Estradát Crnomarkovics, Prtajint pedig Nukic váltotta.

61. perc: Stefanescu jobb oldalról ívelését Paun közelről, kiszorított helyzetből mellé lőtte.

59. perc: Az első csere. Matei érkezett Georghe helyére.

58. perc: Rondón lövésébe lépett bele Pilj, végül a szlovének kapusánál kötött ki a labda.

50. perc: Pilj lép oda Georghe Ionnak, sárga!

46. perc: Jön a folytatás!

Csere a szünetben: Elsnik helyére Doffo érkezett.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. perc: Véget ért az első félidő!

45+4. perc:Stefanescu tizenegyesét védi a kapus, ám a csatár kipattanóból a kapu közepébe lövi az egyenlítést!

45+2. perc: Tizenegyeshez jut a Sepsi! Sualehe buktatta Balasát!

40. perc: Karamatic rúgta fel Rondónt. A hazai szabadrúgásnál Kvesic nem akarta megtartani az előírt 9 méteres távolságot, így sárga lapot kapott!

34. perc: Szögletet követően Balasa fejelt, Vidovsek nagyot védett! Ezt követően egy ideig nyomás alatt tartotta a vendégeket a Sepsi, ám végül felszabadított a ljubljanai védelem.

25. perc: Rondón átadása után Stefanescu lövését Sualehe blokkolta a tizenhatos vonalánál.

21. perc: Az első Sepsi-lövés! Golofca tálalt Gheorghe elé, aki a tizenhatoson kívülről lőtt, Vidovsek védett!

4, perc: VEZET AZ OLIMPIJA! Seslar 6 méterről fejelt a kapuba! 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó!

„Teljesen más lesz, mint egy évvel ezelőtt, most minden téren sokkal felkészültebbek vagyunk, szervezetileg, csapatként, stadionnal, ezért sokkal több önbizalommal is várjuk a Ljubljana elleni párharcot. Úgy gondolom, nagyjából egy szinten van a Spartakkal (a Sepsi tavalyi ellenfelével – a szerk.), bár egy icipicit talán a szlovákok még erősebbek is. A harmadik selejtezőkörbe jutás a minimális elvárás, de nagyon szeretném, ha a playoffba vagy éppen a csoportkörbe jutnánk” – nyilatkozta lapunknak Diószegi László, aki még nem gondol arra, hogy a horvát Rijeka vagy a svéd Djurgarden lenne kedvezőbb ellenfél.

Történelmi mérkőzésre készültek Sepsiszentgyörgyön, hiszen a fennállása második hazai európai kupamérkőzését játszó, Román Kupa-győztes Sepsi OSK a tavaly októberben átadott új stadionjában először léphetett pályára nemzetközi tétmérkőzésen. Egy éve ilyenkor, ugyancsak az Európa-konferencialiga második selejtezőkörében a szlovák Spartak Trnava elleni 1–1-es döntetlen a régi stadionban nem ért továbbjutást (tizenegyesekkel a szlovák együttes lépett tovább), most a szlovén Olimpija Ljubljana ellen az első győzelmére készült az UEFA-sorozatokban az erdélyi csapat. A remek nyáresti hangulatban lényegében teljesen megtelt a 8 200 nézőt befogadni képes aréna, és ez akkor is így lett volna, ha a román Digi csatorna a többi román csapatéhoz hasonlóan a Sepsi európai kupameccsét is közvetítené... Sok futballrajongó egyenesen a mintegy félórányi fekvő Tusnádfürdőről érkezett, ahol zajlik a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor, amelynek Buzánszky Jenő Sportteraszán ezen a napon a futballrajongók mások mellett Marco Rossit és Gera Zoltánt is hallgathatták. A magyar válogatott szövetségi kapitánya és az U21-es nemzeti csapat szövetségi edzője is élőben nézte meg a Sepsit, Marco Rossi honfitárs kollégájának, a Sepsit irányító olasz vezetőedzőért, Cristiano Bergodiért is szoríthatott. A szombaton Tusnádfürdőn előadást tartó Orbán Viktor miniszterelnök is megérkezett már Erdélybe, Diószegi László klubtulajdonos meghívására ő is személyesen nézte meg a sepsiszentgyörgyiek kupameccsét, nagy tapsot és éljenzést kapott a szurkolóktól.

(BODNÁR ZALÁN)

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Sepsi OSK–Olimpija Ljubljana mérkőzés!