H. D. 2021.06.16 13:59 Frissítve: 2021.06.16 15:54

Ekl: az Újpest a Vaduzzal találkozik; a Slask Wroclaw jöhet a Fehérvárnak

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerdán Nyonban tartotta meg az Európa-konferencialiga második selejtezőkörének sorsolását.

Megtartották az Európa-konferencialiga második selejtezőkörének sorsolását (Fotó: Getty Images)

 

Mint ismert, az első körben a Mol Fehérvár FC az örmény Ararat Jerevannal, a Puskás Akadémia a finn Inter Turkuval találkozik. Továbbjutás esetén a székesfehérváriakra az észt Paide Linnameeskond vagy Tamás Márk csapata, a lengyel Slask Wroclaw vár, a felcsútiak pedig az RFS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri) párharc győztesével mérkőzhetnének meg az új kupasorozat selejtezőjének második fordulójában.

 
A litván vagy az északír bajnokkal találkozhat a BL 2. selejtezőkörében az FTC

A kupagyőztes Újpest FC-nek az első körben még nem kell pályára lépnie, a másodikban viszont már jelenése lesz, méghozzá a liechtensteini Vaduz ellen. Mint ismert, erről a párosításról kellemetlen emlékeik lehetnek a lila-fehéreknek, hiszen 2006-ban hazai pályán 4–0-ra kikaptak a Vaduztól, így az idegenbeli 1–0-s győzelem nem volt elég az UEFA-kupa második selejtezőkörébe való továbbjutáshoz.

A külhoni csapatok szintén a második körben kapcsolódnak be: a DAC a Holender Filipet is foglalkoztató szerb Partizan Beograddal, az Eszék a lengyel Pogon Szczecinnel, a nemzetközi porondon újonc Sepsi a Spartak Trnava (szlovák)–Mosta (máltai) párharc győztesével találkozik.

Amennyiben a Ferencváros kiesik a BL-selejtező 1. fordulójában, akkor a Connah's Quay Nomads (walesi)–Alaskert (örmény) párharc vesztesével találkozik majd az Ekl második körében.

Az UEFA közleménye szerint a BL-, az El- és az Ekl-selejtezőben sem lehetnek majd jelen a stadionokban vendégszurkolók. A döntést a csoportkörök megkezdése előtt felülvizsgálja majd az európai szövetség.

Készülnek a Sepsinél

„Volt egy kis szerencsénk, hiszen a sorozat kiemelkedő csapatait mind elkerültük, így esélyünk van arra, hogy felfelé kapaszkodjunk az európai ranglétrán. Ötven százalék esélyt látok a továbbjutásra” – nyilatkozta a sorsolás után a Nemzeti Sportnak Hadnagy Attila, a Sepsi sportigazgatója.

A szentgyörgyi együttes július 22-én idegenben kezdi a párharcot, a visszavágó egy héttel később lesz, még a régi Városi Stadionban. Az új, magyarországi támogatásból megépült stadiont ugyanis csak augusztus közepén nyit meg, így a Sepsinek a régit is ki kell kissé pofoznia a következő három hétben, az UEFA előírásainak megfelelően.

Közben kedden a csapat is megkezdte a felkészülést a július 16-án rajtoló új bajnoki szezonra. A korábban bejelentett igazolások mellett a Sepsi két évre szerződtette Sztefan Askovszki macedón–bolgár jobbszélsőt, aki legutóbb a FC Botosani játékosa volt, valamint Hugo Sousa portugál védőt a Liga 1-ből kiesett Astra Giurgiutól. A csapat egy hétig otthon készül, majd az ausztriai Kaprunba kéthetes edzőtáborba. 

B. O. M.

 

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
NEM BAJNOKI ÁG

RFS (lett)/KÍ Klaksvík (feröeri)–Inter Turku (finn)/PUSKÁS AKADÉMIA FC (magyar)
ÚJPEST FC (magyar)–Vaduz (liechtensteini)
MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)/Ararat Jereván (örmény)–Paide Linnameeskond (észt)/Slask Wroclaw (lengyel)
Partizan Beograd (szerb)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
NK OSIJEK (Eszék, horvát)–Pogon Szczecin (lengyel)
Spartak Trnava (szlovák)/Mosta (máltai)–SEPSI OSK (Sepsiszentgyörgy, romániai)
Noah (örmény)/KuPS Kuopio (finn)–Vorszkla Poltava (ukrán)
FCSB (román)–Sahtyor Karagandi (kazah)
Arda Kardzsali (bolgár)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Apollon Limassol (ciprusi)–Zilina (szlovák)/Dila Gori (grúz)
Csukaricski (szerb)–Sumqayit (azeri)
Gagra (grúz)/Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
FK Asztana (kazah)–Arisz (görög)
Szileksz (északmacedón)/Petrocub-Hincesti (moldovai)–Sivasspor (török)
AEL Limassol (ciprusi)–Siroki Brijeg (bosnyák)/Vllaznia (albán)
FK Szocsi (orosz)–FK Kesla (azeri)
IF Elfsborg (svéd)–Milsami Orhei (moldovai)/FK Sarajevo (bosnyák)
Dinamo Batumi (grúz)/Tre Penne (San Marinó-i)–BATE Boriszov (fehérorosz)
Dundalk (ír)/Newtown (walesi)–Levadia Tallinn (észt)/St Joseph's (gibraltári)
Sant Juliá (andorrai)/Gzira United FC (máltai)–HNK Rijeka (horvát)
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Breszt (fehérorosz)
FC Europa (gibraltári)/Kauno Zalgiris (litván)–Glentoran (északír)/The New Saints (walesi)
Domzale (szlovén)/Swift Hesper (luxemburgi)–Honka Espoo (finn)/NSÍ Runavík (feröeri)
CSZKA Szófia (bolgár)–Sztruga (északmacedón)/Liepaja (litván)
Skupi (északmacedón)/Llapi (koszovói)–Santa Clara (portugál)
Hibernian (skót)–Mons Calpe (gibraltári)/FC Santa Coloma (andorrai)
Bala Town (walesi)/Larne (északír)–AGF Aarhus (dán)
Gent (belga)–Valerenga (norvég)
Dudelange (luxemburgi)–Stjarnan (izlandi)/Bohemians (ír)
Velez (bosnyák)/Coleraine (északír)–AEK Athén (görög)
Qarabag (azeri)–Asdod (izraeli)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Slovácko (cseh)
Universitatea Craiova (román)–Laci (albán)/FK Podgorica (montenegrói)
Decsics (montenegrói)/Drita (koszovói)–Feyenoord (holland)
Basel (svájci)–Sfintul Gheorghe (moldovai)/Partizani (albán)
Austria Wien (osztrák)–Racing FC Union (luxemburgi)/Breidablik (izlandi)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–La Fiorita (San Marinó-i)/Birkirkara (máltai)
Hammarby (svéd)–Maribor (szlovén)/Urartu (örmény)
Molde (norvég)–Servette (svájci)
Suduva (litván)/Valmiera (lett)–Raków Czestochowa (lengyel)
FH Hafnarfjördur (izlandi)/Sligo Rovers (ír)–Rosenborg (norvég)
Köbenhavn (dán)–Torpedo Zsogyino (fehérorosz)
Panevezys (litván)–Vojvodina (szerb)
Hajduk Split (horvát)–Tobol Kosztanaj (kazah)
Aberdeen (skót)–Häcken (svéd)

BAJNOKI ÁG (a BL 1. selejtezőkörében búcsúzó csapatok)
Teuta (albán)/Sheriff Tiraspol (moldovai)–a BL-előselejtező torna döntőjének vesztese*
Malmö (svéd)/Riga FC (lett)–Shkëndija (északmacedón)/Mura (szlovén)
Dinamo Tbiliszi (grúz)/Neftci (azeri)–Maccabi Haifa (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)
HJK Helsinki (finn)/Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–HB Tórshavn (feröeri)/Inter Club d'Escaldes (andorrai)
Zalgiris Vilnius (litván)/Linfield (északír)–CFR Cluj (román)/Borac Banja Luka (bosnyák)
Ludogorec (bolgár)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Fola Esch (luxemburgi)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Folgore (San Marinó-i)/Prishtina (koszovói)–Flora Tallinn (észt)/Hibernians (máltai)
FERENCVÁROS (magyar)/a BL-előselejtező győztese*–Connah's Quay Nomads (walesi)/Alaskert (örmény)
Dinamo Zagreb (horvát)/Valur (izlandi)–Bodö/Glimt (norvég)/Legia Warszawa (lengyel)
*A BL-előselejtező elődöntője: Folgore (San Marinó-i)–Prishtina (koszovói), HB Tórshavn (feröeri)–Inter Club d'Escaldes (andorrai)

A selejtező 1. fordulójának első mérkőzéseit július 22-én, a visszavágókat 29-én rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán.

KULCSDÁTUMOK
Selejtező, 1. forduló

Itt kapcsolódik be a Puskás Akadémia és a Mol Fehérvár FC.
Sorsolás időpontja: június 15.
Játéknapok: július 8. és 15.

Selejtező, 2. forduló
Itt kapcsolódik be az Újpest.
Sorsolás időpontja: június 16.
Játéknapok: július 22. és 29.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 5. és 12.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 19. és 26.

A csoportkör sorsolását augusztus 27-én rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 16.

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.