B. Á. 2021.06.15 13:43 Frissítve: 2021.06.15 18:33

Ekl: a Fehérvár örmény, a Puskás Akadémia finn ellenfelet kapott

A svájci Nyonban megrendezett sorsoláson a Mol Fehérvár az örmény Ararat Jerevánt, míg a Puskás Akadémia a finn Inter Turkut kapta az Európa-konferencialiga (Ekl) selejtezőjének első körében.

A Mol Fehérvár az örmény Ararat Jerevánnal mérkőzik meg a továbbjutásért (Fotó: Török Attila)

 

A fehérváriak hazai pályán, a felcsútiak idegenben kezdik meg az új kupasorozatot.

Az Európa-konferencialiga második selejtezőkörének sorsolását – akárcsak a Bajnokok Ligájáét –  szerdán tartják.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Levadia Tallinn (észt)–St Joseph's (gibraltári)
La Fiorita (San Marinó-i)–Birkirkara (máltai)
Skupi (északmacedón)–Llapi (koszovói)
Laci (albán)–FK Podgorica (montenegrói)
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Sligo Rovers (ír)
MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)–Ararat Jereván (örmény)
Stjarnan (izlandi)–Bohemians (ír)
Inter Turku (finn)–PUSKÁS AKADÉMIA (magyar)
Mons Calpe (gibraltári)–FC Santa Coloma (andorrai)
Dinamo Batumi (grúz)–Tre Penne (San Marinó-i)
Milsami Orhei (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
Paide Linnameeskond (észt)–Slask Wroclaw (lengyel)
Gagra (grúz)–Szutjeszka (montenegrói)
Glentoran (északír)–The New Saints (walesi)
Decsics (montenegrói)–Drita (koszovói)
Velez (bosnyák)–Coleraine (északír)
Sfintul Gheorghe (moldovai)–Partizani (albán)
Noah (örmény)–KuPS Kuopio (finn)
RFS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri)
Szileksz (északmacedón)–Petrocub-Hincesti (moldovai)
Sant Juliá (andorrai)–Gzira United FC (máltai)
Suduva (litván)–Valmiera (lett)
Domzale (szlovén)–Swift Hesper (luxemburgi)
Maribor (szlovén)–Urartu (örmény)
Zilina (szlovák)–Dila Gori (grúz)
Bala Town (walesi)–Larne (északír)
Siroki Brijeg (bosnyák)–Vllaznia (albán)
FC Europa (gibraltári)–Kauno Zalgiris (litván)
Dundalk (ír)–Newtown (walesi)
Spartak Trnava (szlovák)–Mosta (máltai)
Sztruga (északmacedón)–Liepaja (litván)
Racing FC Union (luxemburgi)–Breidablik (izlandi)
Honka Espoo (finn)–NSÍ Runavík (feröeri)

A selejtező 1. fordulójának első mérkőzéseit július 8-án, a visszavágókat 15-én rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán.

KULCSDÁTUMOK
Selejtező, 1. forduló

Itt kapcsolódik be a Puskás Akadémia és a Mol Fehérvár FC.
Sorsolás időpontja: június 15.
Játéknapok: július 8. és 15.

Selejtező, 2. forduló
Itt kapcsolódik be az Újpest.
Sorsolás időpontja: június 16.
Játéknapok: július 22. és 29.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 5. és 12.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 19. és 26.

A csoportkör sorsolását augusztus 27-én rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 16.

Az Európa-konferencialiga felépítéséról ebben a korábbi cikkünkben írtunk.

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.