Szerb és ciprusi játékvezető a Paks Európa-liga-meccsein

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2025.06.26. 18:23
Kiriakosz Atanasziu vezeti a Paks kolozsvári mérkőzését (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyilvánosságra hozta az Európa-liga első selejtezőkörének játékvezetői küldéseit.

A paksi összecsapást a szerb Pavle Ilics vezeti. A 36 éves, kragujevaci születésű játékvezető ugyan már 2020 júniusában bemutatkozott az élvonalban, de igazából 2023 óta vezet rendszeresen a legmagasabb osztályban, összesen 34 mérkőzése van.

Ilics a nemzetközi porondon is meglehetősen rutintalan, ez lesz pályafutása második nemzetközi kupameccse, egy évvel ezelőtt az Urartu–Tallinna Kalev (2–0) Konferencialiga-selejtezőn fújta a sípot.

Munkáját Szlobodan Pavlovics és Uros Radovanovics segíti az oldalvonal mellett. A negyedik játékvezető Predrag Janjus. A videobíró Alekszandar Zsivkovics, segítője Pavle Tomics lesz. Munkájukat a litván Sergejus Slyva ellenőrzi. A mérkőzés július 10-én 19 órakor kezdődik.

A CFR-nél sorra kerülő, egy héttel későbbi kolozsvári visszavágón (19.30) a ciprusi Kiriakosz Atanasziu lesz a játékvezető. Ő 2022 tavaszán lett élvonalbeli kerettag, 2023-ban pedig FIFA-játékvezető. Hazájában 48 élvonalbeli meccse van.

Atanasziu a negyedik nemzetközi kupamérkőzésére készül. Az oldalvonal mellett Mariosz Kalogiru és Pavlosz Georgiu segíti a munkáját. A negyedik játékvezető Andreasz Tehrani, míg a videobíró Mariosz Hrisztoforu és Rovertasz Koszta lesz.

A magyar bírók közül Csonka Bence kapott küldést, aki július 10-én 20.15-kor vezeti Nagyszombatban a Spartak Trnava–Häcken meccset. A 33 éves Csonka munkáját Szert Balázs és Bornemissza Norbert segíti az oldalvonal mellett. A negyedik játékvezető Rúsz Márton, videobíróként pedig Karakó Ferenc és Urbán Eszter utazik. Munkájukat a francia Antony Gautier ellenőrzi.

 

 

Legfrissebb hírek

Bódog Tamás a DVTK-tól elszenvedett vereség után: Gyerekfutballban sem látunk ilyeneket

Labdarúgó NB I
7 perce

A csereként beálló Böde duplájának köszönhetően a Paks legyőzte az MTK-t

Labdarúgó NB I
16 órája

Gyurkits Gergő: A legfontosabb, hogy játsszuk a saját játékunkat, ami hozta az eredményeket

Labdarúgó NB I
22 órája

Tizenkét éve nem szerepelt ilyen jól a Loki; Hornyákkal az egyik leggyengébb idényét futja a Puskás Akadémia

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:57

Ádám Martin: Nagyon hiányzik a futball

Labdarúgó NB I
2025.12.05. 18:08

A Paks hosszabbított a fiatal középpályásával

Labdarúgó NB I
2025.12.04. 09:59

Ilyet is ritkán látni: a legendás játékvezető kapott piros lapot

Spanyol labdarúgás
2025.12.01. 12:19

„A pálya talajával meg kellett küzdenie mindkét csapatnak” – Radenkovics a DVTK Barcika elleni döntetlenje után

Labdarúgó NB I
2025.11.30. 10:41
Ezek is érdekelhetik