Az utolsó másodpercben egyenlített a Juventus a Sevilla elleni El-elődöntő első felvonásán

2023.05.11. 20:50
Ocampos (balra) előtt is adódtak nagy sevillai lehetőségek (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga elődöntőjében az olasz Juventus a spanyol Sevilla csapatát fogadta. Az első félidőben jobban játszó spanyolok a 26. percben kerültek előnybe, de Gatti utolsó másodpercekben szerzett góljának köszönhetően 1–1-es eredménnyel ért véget a találkozó.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

JUVENTUS (olasz)–SEVILLA (spanyol) 1–1 (0–1)
Torino, Allianz Stadion. Vezette: Siebert (német)
JUVENTUS: Szczesny – Danilo, Bonucci (Gatti, 61.), Alex Sandro – Cuadrado, Miretti (F. Chiesa, a szünetben), Locatelli, Rabiot, Kosztics (Iling-Junior, a szünetben) – Di María (Pogba, 70.) – Vlahovics (Milik, 61.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
SEVILLA: Bunu – Jesús Navas, Badé, Gudelj, Acuna – Fernando, Rakitic – Ocampos (Montiel, 34.), Óliver Torres (Alejandro Gómez, 74.), Bryan Gil (Lamela, 81.) – en-Nesziri. Vezetőedző: José Luis Mendilibar
Gólszerző:Gatti (90+7.), ill. en-Nesziri (26.)

A másik elődöntőben:AS Roma (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 1–0

A Juventus és a Sevilla legutóbb 2016 őszén játszott egymással, akkor a Bajnokok Ligája csoportkörében mérkőztek meg. Torinóban 0–0-ra végeztek a felek, Sevillában a Juventus 3–1-re győzedelmeskedett.

Jubileumi mérkőzésre készült Leonardo Bonucci, aki 500. alkalommal játszott a Juventusban.

A találkozó elején Locatelli, Kosztics és Vlahovics is veszélyeztetett, ám a hazaiak képtelenek voltak eltalálni a Sevilla kapuját. A spanyolok ezt a 26. percben meg is büntették: Ocampos futott el a jobb szélen, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, Gil átlépte a labdát, s az érkező Jusszef en-Nesziri 12 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 0–1

Az első félidő hajrájában megduplázhatta volna előnyét a vendégcsapat, Rakitic léc alá tartó lövésénél nagyot védett Szczesny.

A hazaiaknál a második félidőre beállt Iling-Junior és Chiesa is, azonban nem a támadóbb szellemű futballisták mentették meg a Juventust – az utolsó pillanatokban, a 97. percben a Bonuccit váltó Federico Gatti bal oldali szögletet követően fejjel egyenlített, így döntetlenről folytathatják a felek jövő héten Sevillában.

90+8. perc: VÉGE! A kapura szinte teljesen veszélytelen hazaiak az utolsó másodpercekben egyenlítettek, így nyílt maradt a továbbjutás kérdése.

90+7. perc: GÓÓÓÓÓL! NEM BÍRTA KI A SEVILLA! Bal oldali szögletet követően Danilo csúsztatta a labdát Pogbához, a francia középre fejelt, s az érkező Gatti két méterről a kapuba fejelt. 1–1!

90+3. perc: Lamela buktatta Cuadradot, sárga lap.

90+3. perc: Pogba passza után Milik kereste a lövőhelyzetet a 16-oson belül, de lövése a blokkról az oldalvonalon túlra vágódott.

90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.

Egy jobb oldali beadás után Bade mintha Rabiot lábát találta volna el a labda helyett, de a német játékvezető sípja néma maradt...

83. perc: Bade buktatta Rabiot-ot a tizenhatos vonala előtt, sárga lap.

81. perc: Cserélt a Sevilla, Gil helyére Lamela állt be.

79. perc: Chiesa rúgta meg Rakitic lábát, sárga lap.

A játékvezető csak sárga lapokkal tudta fékezni az indulatokat a találkozón (Fotó: AFP)

78. perc: Gil kapott sárga lapot.

77. perc: Locatelli lökte fel hátulról Gómezt, sárga lap.

74. perc: Cserélt a Sevilla, Alejandro Gómez érkezett Óliver Torres helyére.

72. perc: Rakitic buktatta Cuadradot, sárga lap.

70. perc: Ismét cserélt a Juventus, Pogba érkezett Di María helyére.

66. perc: Egy röviden kifejelt labdát Jesús Navas a 16-os sarkától lőtt magasan a kapu fölé.

63. perc: Iling-Junior 20 méterről lőtt kapura, Bunu védett. Ez volt a hazaiak első kaput eltaláló lövése.

61. perc: Gatti érkezett Bonucci helyére, és Milik is beállt Vlahovics helyett.

Bonucci a felvételek tanulsága szerint cserét kér, az olasz sérülés miatt nem folytatja a játékot.

57. perc: Iling-Junior nagyszerű cselekkel tört be a 16-oson belülre, de passza pontatlan volt Vlahovics irányába így a Sevilla védői fel tudtak szabadítani.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben kettőt cserélt a Juventus, Kosztics helyére Iling-Junior, Miretti helyére Chiesa érkezett.

45+3. perc: Vége az első félidőnek! A Sevilla en-Nesziri találatával megérdemelten vonulhat előnnyel az öltözőbe.

45+3. perc: Miretti veszítette el a labdát, en-Nesziri pedig 18 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

45. perc: Három perc hosszabbítás következik.

43. perc: Rabiot tartott ráFernando lábára,sárga lap.

40. perc: En-Nesziri visszatett labdáját Rakitic lőtte 19 méterről kapura, Szczesny nagy bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó lövést.

34. perc: A Sevilla eddigi legjobbja, Ocampos sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, Montiel érkezett a helyére.

27. perc: Alex Sandro bizonytalankodását követően Ocampos került helyzetben az ötös sarkánál, de lövését Bonucci blokkolni tudta.

A Sevilla marokkói támadója, en-Nesziri negyedik gólját szerezte az Európa-liga tavaszi szakaszában (Fotó: AFP)

26. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Sevilla! Egy kontratámadás során Ocampos futott el a jobb szélen, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, Gil átlépte a labdát, az érkező en-Nesziri pedig 12 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 0–1!

25. perc: Acuna ívelése után en-Nesziri csúsztatta meg a labdát, az érkező Ocampos pedig kapásból a bal kapufa mellé lőtt.

22. perc: Acuna 19 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

19. perc: Hazai kontra végén Kosztics passzolta középre a labdát, az érkező Vlahovics azonban 8 méterről a kapu fölé pörgetett.

17. perc: Egy bal oldali szögletet követően megint Ocampos fejelhetett közelről kapura, Szczesny nagy bravúrral védett.

14. perc: Egy hosszan kapu elé ívelt labdát Ocampos fejelt a bal alsó sarok irányába, de Szczesny védeni tudott.

12. perc: Di María passza után Vlahovics továbbított Koszticshoz, a szerb a 16-os sarkának közeléből lőtt a kapu mellé.

11. perc: Rakitic élesen kapu elé lőtt szabadrúgása után a berobbanó Ocampos fejelte a kapu mellé a labdát.

3. perc: Vlahovics erőszakos labdaszerzése után Locatelli 19 méteres lövése szállt magasan a kapu fölé.

Szakad az eső Torinóban, ez nem könnyíti majd meg a csapatok dolgát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Sevilla indította útjára a labdát.

Pályán a csapatok, a Juventus fehér-feketében, a Sevilla vörösben játszik majd.

ELŐZMÉNYEK

A Juventus védője Leonardo Bonucci ma 500. alkalommal lép pályára az olaszoknál.

Mindhárom európai kupasorozatot figyelembe véve öt olasz csapat is az elődöntőkig jutott. A rutin azonban a spanyolok mellett szólhat, hiszen a Sevilla az Európa-ligát négy, elődjét, az UEFA-kupát két alkalommal hódította el.

Juventus–Sevilla párharcokat rendeztek a Bajnokok Ligája 2015–2016-os idényének csoportkörében is, akkor mind Olaszországban, mind Spanyolországban hazai sikerek születtek.

A két csapat legutóbb 2016 őszén találkozott egymással a Bajnokok Ligája csoportkörében. Olaszországban gól nélküli döntetlent játszottak a felek, Sevillában viszont 3–1-s Juventus-siker született.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik az Európa-liga elődöntőjében a Juventus–Sevilla összecsapás. Tartsanak velünk!