Manchester United: hazai pályán öngólok, idegenben potya gólok

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.04.20. 20:55
A legfontosabb gól a visszavágón: az első (Fotó: AFP)
Az Európa-ligában bejutott az elődöntőbe a Sevilla, amely az idegenbeli 2–2 után hazai pályán 3–0-ra megverte a Manchester Unitedet.

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Sevilla (spanyol)–Manchester United (angol) 3–0 (1–0)
Sevilla,
Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion, 43 000 néző. Vezette: Artur Dias (portugál)
Sevilla:
Bunu – Jesús Navas, Badé, Marcao (Suso, 29.), Acuna (Alex Telles, 84.) – Gudelj, Fernando – Ocampos, Rakitic, Lamela (Gil, 80.) – en-Nesziri. Vezetőedző: José Luis Mendilibar
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Shaw, a szünetben), Maguire, Lindelöf, Dalot – Eriksen (Elanga, 86.), Casemiro, Sabitzer (Fred, 68.) – Antony, Martial (Weghorst, 54.), Sancho (Rashford, a szünetben). Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző: en-Nesziri (8., 81.), Badé (47.)

Továbbjutott: a Sevilla, 5–2-es összesítéssel

Őrült hajrá után 2–2-t játszott Manchesterben a Sevilla, amely az ottani lendületét átmentette a La Ligába, majd a visszavágóra is, ugyanis Jusszef en-Nesziri már a 8. percben megszerezte a vezetést a spanyoloknak – a rossz formáját szintén „átmentő” Harry Maguire segítségével.

SZAVAZÁS

Milyen Európa-liga-döntő lesz a Puskás Arénában?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hatalmas iramot diktált a fanatikus, fehér felsőkbe öltözött szurkolótábora segítségével a Sevilla, Ocampos gólját még elvette lesállás miatt a VAR, de a szünet után a francia védő, Loic Badé Casemiro mellől a léc alá „vállalta” Ivan Rakitic szögletét.

Voltak kisebb helyzetei az MU-nak, Casemiro, Antony és Martial lövései sem jutottak el azonban a kapuig.

A szünetben beállt Shaw és Rashford, a hajrá előtt Fred, de ez sem segített a Uniteden, magabiztosan védekezett a Sevilla. A 37 éves Jesús Navas, Fernando (35) és Rakitic (35) bírta az iramot, a tőlük négy évvel fiatalabb Gudelj, Marcos Acuna páros nagyon hasznosan futballozott: ha meghallja a Sevilla az El-himnuszt, bika-üzemmódra kapcsol.

David de Gea adott egy gólpasszt a hajrában Jusszef en-Neszirinek, ezzel végleg eldőlt a továbbjutás kérdése: vert helyzetben sem adta fel idegenben a Sevilla, amely hazai pályán is nagy nyugalommal használta ki a manchesteriek hibáit.

A JÁTÉKNAP TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
Sporting CP (portugál)–Juventus (olasz) 1–1
(M. Edwards 20. – 11-esből, ill. Rabiot 9.)
Továbbjutott: Juventus 2–1-es összesítéssel

Union Saint-Gilloise (belga)–Bayer Leverkusen (német) 1–4 (Terho 65., ill. M. Diaby 2., Bakker 38., J. Frimpong 60., Hlozek 79.)
Továbbjutott: Bayer Levekusen 5–2-es összesítéssel

AS Roma (olasz)–Feyenoord (holland) 4–1
(Spinazzola 60., Dybala 89., El Shaarawy 101., Pellegrini 109. ill. Igor Paixao 80.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: Roma 4–2-es összesítéssel

A MÉRKŐZÉSEKRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!

AZ ELŐDÖNTŐ MENETRENDJE
1. MÉRKŐZÉSEK
Május 11., csütörtök

21.00: Roma (olasz)–Bayer Leverkusen (német)
21.00: Juventus (olasz)–Sevilla (spanyol)

VISSZAVÁGÓK
Május 18., csütörtök
21.00:
Sevilla (spanyol)–Juventus (olasz)
21.00: Bayer Leverkusen (német)–Roma (olasz)

A döntőt május 31-én a budapesti Puskás Arénában játsszák.

Öt meccs, győzelem nélkül, a Sevilla az MU mumusa

A Sevilla még soha nem kapott ki az UEFA-kupa és az El elődöntőjében.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc
Casemiro blokkolja Gudelj 14 méteres lövését.

90+3. perc Luke Shaw kap sárga lapot Gil felrúgásáért.

90. perc Antony szögletét a kapu mellé fejeli Maguirre az ötös előteréből. Elanga középtávoli lövése előtte Bunué lett.

Négy perc a ráadás.

86. perc Anthony Elanga be, Eriksen le.

84. perc Alex Telles be, Acuna le.

81. PERC ELDŐLT, DE GEA IS AD EGY „ÖNGÓLPASSZT”, JUSSZEF EN-NESZIRI köszöni szépen és ballal kissé balról, 25 méterről az üres kapu közepébe íveli a labdát. A kapus egy kósza előreívelést egyszerűen levett a tizenhatos előtt jobb lábbal az ellenfélnek: 3–0!

80. perc Bryan Gil be, Lamela le.

80. perc Antony jobbról jobbal középre ad, Casemiro 17-ről a jobb alsó mellé kanalazza a labdát.

78. perc Shaw bal lába fáj, de felrúgja még így is Lamelát. Aki begörcsöl.

76. perc Fernandóval hadakozva tízről a léc fölé fejel jócskán Maguire egy Eriksen-kornert.

74. perc Fernando 23 méteres lövése a bal felső mellé pattan a közbelépő Lindelöfről. Raktic újabb beadását kifejelik, Fernando visszafejeli a labdát a horvátnak, aki egy finom csel után jobbal 11-ről a jobb, azaz a túlsó alsó mellé lő.

73. perc Sárga lap Jasszin Bununak, időhúzásért.

72. perc Eriksen jobbal a jobb felső mellé nyes egy 21 méteres, kissé balról járó szabadrúgást.

68. perc Ten Hag óvatos duhaj: Sabitzer le, Fred be.

62. perc Casemiro ballal a jobb sarokba lő középről, 21-ről, vetődve véd Bunu.

59. perc Antony ellöki Acunát, sárga lap neki is. Sabitzer nagyot lök Ocamposon, aki elrepül, majd csodálkozik.

58. perc Eriksen passzát kapura viszi Rashford, de belép elé az utolsó pillanatban a 16-oson belül Navas.

57. perc Casemiro akasztja Gudeljt, sárga lap és eltiltás. Acuna, Gudelj, Jordán, Lamela, Rafa Mir, ill. Pellistri fenyegettetett még eltiltás miatt.

54. perc Wout Weghorst be, az előző idényben éppen a Sevillában szereplő Martial le.

50. perc Rakitic jobb oldali szögletét tízről kapura fejeli en-Nesziri, Ocampos ötről kapura lő, De Gea véd, védi az ismétlést is, Gudelj három méterről kapura sarkazza a labdát, ez meg Lindelöfé.

Az El-ben és az UEFA-kupában kettő gólnál nagyobb különbséggel csak egyszer kapott a Sevilla: 1982-ben, 4–0-ra, a Kaiserslautertől.

Martial húzza a lábát.

GÓLVIEÓ ITT!

47. PERC HAZAI GÓLLAL, Rakitic jobb oldali szögletét kissé jobbról, hat méterről a jobb felső sarokba fejeli Casemiro elől LOIC BADÉ. 2–0! A labda a lécet is érintette, onnan a gólvonal mögé csapódott. És nem igazán fejes volt, mint később kiderült, inkább vállalás.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Sanchót Marcus Rashford, Wan Bissakát Luke Shaw váltja. Dalot megy a védelem jobb oldalára.

A Manchester United legutóbbi 12 idegenbeli tavaszi El-mérkőzéséből mindössze egyet veszített el, 2021 májusában 3-2-re kikapott az AS Roma ellen.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

E párharc legjobb góllövői:
Wissam Ben Yedder 2
Marcel Sabitzer 2

(Weltfussball)

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Suso passzát Ocampos a jobb sarok mellé vágja 14-ről, kissé jobbról. Suso beadását en-Nesziri tízről Lindelöfbe fejeli, Rakitic jobbal a léc alá lőne 18-ról, Casemiro mellel blokkolja a labdát!

45+2. perc Casemiro 15 méteres lövése Gudelj testén csattan.

45. perc Suso kornerét kifejeli Maguire.

43. perc Antony jobbról középre ad, Navas blokkolja Martial jobblábas, 12 méteres lövését, Sanchót becsúszva szereli a 16-oson belül Fernando. Zseniálisan, ha nem lesz 11-es... Nem lesz. Suso jobb oldalról középre emel, Wan Bissaka kifejeli a labdát en-Nesziri elől.

Elsőre lesnek tűnt. Bizony, les.

40. PERC EZ MÁR BENT VAN, LUCAS OCAMPOS jobbal a bal sarokba lő félmagasan 11 méterről, középről. De lesről indult a bal szélen a gólpasszt adó Acuna? Megmondja a VAR.

39. perc Lamela indítását az ötös jobb sarka elől Suso ballal az előtte álló Lindelöfbe vágja... tovább, nem volt kéz, nem volt 11-es.

38. perc Fernando szereli a 16-os előtt az Antony indította Martialt. Kontra, Lamela ballal 17-ről a bal alsóba lőne, De Gea simán odaér, vetődnie sem kell.

35. perc FÖLÉ, Antony jobbról ballal remekül emeli középre a labdát, nyolcról a jobb felső fölé fejeli azt Casemiro.

A United hat meccs óta veretlen a spanyol klubok ellen, 73 korábbi ilyen meccsből 22-szer nyert csak.

A 35 éves sevillai szűrő, Fernando Reges anno 102 meccsen 8 kanadai pontot szerzett a Man. Cityben.

29. perc Csere lesz, a kőkemény bekk sírva hagyja el a pályát, Suso váltja, bekk helyett szélső. Gudelj megy hátra.

27. perc Marcao a földön, komoly az ügy. A jobb lába fáj, izomsérülés.

26. perc Rakitic visszagurítását Gudelj rabonával teszi az ötös elé, Ocampos középre fejelt labdájára kivetődik Lamela elé De Gea.

A Sevilla legutóbbi 26 hazai mérkőzéséből 23-at megnyert ebben a sorozatban, két iksszel. Mendilibar a hetedik mester, aki irányítja a Sevillát az El-ben, hat elődjéből csak Antonio Álvarez nem nyerte meg első hazai El-meccsét: 2010 szeptemberében veszített a PSG ellen a csapata.

22. perc
Antony ballal 17-ről Sabitzerbe lő, a lepattanót Wan Bissaka jobbal 16-ról odarúgja a kapus ölébe.

20. perc Sabitzer labdát szerez a 16-os előtt... de lökte Marcaót.

18. perc Lindelöf kézzel is blokkolja Ocampos jobb oldali, jobblábas beadását, de ilyenért nem jár 11-es.

17. perc Antony jobbal a bal sarok mellé lő méterekkel, 28-ról.

12. perc Raktic 35-ről a kapuba emel, de már sípszó után, előtte odasózott egyet Antonynak.

En-Nesziri: 39 meccs az idényben, 15 góllal és 1 gólpasszal. Manchesterben gólpasszt adott, előző 11 bajnokiján 7 kanadai pontot szerzett... az azt megelőző 14-en egyet sem!

A Sevilla soha nem kapott ki az MU-tól, az MU mindig lőtt legalább egy gólt előző 20 európai idegenbeli kupamérkőzésén.

8. PERC VEZET A SEVILLA, Maguire nem figyel, JUSSZEF EN-NESZIRI a jobb alsó sarokba lő ballal, picit balról, 14 méterről. De Gea passzát elveszi az angol védőtől a tizenhatoson Lamela, en-Nesziri lecsap a labdára, szinte fellökve az argentint: 1–0!

5. perc Letámadnak a hazaiak, hatalmas elánnal, és szervezetten.

5. perc Eriksen jobb oldali, jobblábas szabadrúgását kiöklözi az ötösről oldalra Bunu. Sabitzer visszatér.

4. perc Sabitzert hosszasan ápolják a kispadok előtt.

2. perc Bunu eladja, Sancho indítja a 16-os elől Martialt... kirúgás.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazai drukkerek nagy része is fehérben.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek vörös mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg:
4 mérkőzés 2 spanyol sikerrel és 2 iksszel, 6, ill. 4 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Manchester Unitedtől a Sevillához:

2022, Alex Telles, kölcsönbe
2021, Anthony Martial, k.

Eltiltott: a hazai Gonzalo Montiel és a unitedes Bruno Fernandes.

A hazaiaktól Tecatito és Pape Gueye nincs regisztrálva a sorozatba, Joan Jordán sérült, a vendégektől Tom Heaton, Luke Shaw, Marcel Sabitzer, Marcus Rashford, Raphaël Varane, Alejandro Garnacho, Donny van de Beek és Lisandro Martínez maródi.

Erik ten Hag már másodszor él át két öngólt hozó mérkőzést, hiszen a Manchester United előtt a Chelsea szerzett két öngólt egy meccsen a nemzetközi porondon, 2019 novemberében a londoni „kékek” épp az Erik ten Hag által vezetett Ajax ellen vették be kétszer is saját kapujukat.

A Bayern Münchentől kölcsönzött Marcel Sabitzer 73 mérkőzés után tudott ismét duplázni, hiszen legutóbb még az RB Leipzig játékosaként a 2020 márciusában rendezett Tottenham elleni BL-meccsen volt kétszer eredményes.

Az MU portugál középpályása, Bruno Fernandes amióta 2020 februárjában aláírt a „vörös ördögökhöz” 60 gólt és 50 gólpasszt jegyzett, ezen időszak alatt rajta kívül csak egy labdarúgó, Lionel Messi (80 gól, 59 gólpassz) jutott legalább 50 gólig és gólpasszig.

A Manchester United közel állt a győzelemhez, ám a 2–2-es döntetlennel is 25 meccsesre növelte hazai veretlenségi sorozatát, a Sevilla pedig sorozatban negyedik meccsén maradt veretlen a „vörös ördögök” ellen.

Bár hazai veretlenségét megőrizte, a Manchester United két öngóllal 2–2-es döntetlent játszott a Sevillával a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. A hazaiak Marcel Sabitzer által szerzett első góljánál az asszisztot Bruno Fernandes adta. Amióta a portugál a Manchester Unitedbe igazolt, 60 gólig és 50 gólpasszig jutott, ezen időszak alatt pedig csak Lionel Messi (80 gól, 59 gólpassz) szerzett legalább 50 gólt és gólpasszt.

Az Európa-liga egyik legérdekesebb összecsapása a Sevilla–Manchester United lehet.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SEVILLA–MU MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!