El: a Sevilla edzőjének nincs kristálygömbje

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.05.26. 20:22
Unai Emery, a Sevilla edzője az Európa-liga-döntő előtti sajtótájékoztatón elmondta, hogy számára fontosabb a sorozat megnyerése, mint az ezzel járó automatikus Bajnokok Ligája-indulás.

„Nagyon szervezett csapatuk van, remekül védekeznek és jól támadnak le. Nem tudom, hogy mi lesz a mérkőzés végeredménye. Nincs kristálygömböm, de szoros meccs lesz. Mindketten nagyon akarjuk ezt a győzelmet, s ki akarjuk használni a lehetőségeinket. Ezzel a győzelemmel akarjuk befejezni a szezont. Ez nem nyomást kell hogy jelentsen, hanem motivációt” – mondta a sajtótájékoztatón Unai Emery.Unai Emery.

„Azt akarom, hogy a klub megnyerje a negyedik trófeáját a sorozatban. A Bajnokok Ligája-indulás csak egy szórakoztató extra lépés lenne."

Mint ismert, ebben a szezonban először az El győztese a dicsőség mellett elnyeri a jogot, hogy a Bajnokok Ligájában induljon a következő szezonban. A szakember mestere számára azonban nagyobb motiváció, hogy történelmet írjon a csapatával. A Sevilla lehet az első csapat, amely negyedszer nyeri meg az Európa-ligát (természetesen a jogelőd UEFA-kupát is beleszámítva). A Sevillán kívül az Internazionale, a Juventus és a Liverpool győzött három alkalommal.

Fernando Navarro, a Sevilla védője némiképp más véleménnyel van, mint edzője.

„Kivételes lehetőség ez. Ebben az évben ugyanis nagyon nagy bónusz jár a győzelem mellé. Nem gondolom, hogy mi lennénk az esélyesek, de úgy kell játszanunk, hogy ne legyünk sebezhetőek. Egy döntőben bármi megtörténhet."

Bár a sevillaiakkal úgy tűnik, mégsem. A spanyol klub az UEFA-kupában és az El-ben valahányszor döntőbe jutott, mindig győzött: 2006-ban a Middlesbrough-t, 2007-ben az Espanyolt, tavaly pedig a Benficát verte meg.

A Sevilla edzése Varsóban

Legfrissebb hírek

Ukrán játékvezető a Ferencváros csütörtöki El-mérkőzésén

Európa-liga
12 órája

Gróf Dávid öröme: Végre tétmeccsek következnek!

Labdarúgó NB I
14 órája

La Liga: a Sevilla kétgólos hátrányból egyenlített az Elche ellen

Spanyol labdarúgás
2026.01.19. 23:08

Tóth Gabriella: Ezen a meccsen mindenből jelesre vizsgáztunk

Kézilabda
2026.01.13. 12:28

Továbbra is rossz passzban a Sevilla, ezúttal a Celtától kapott ki

Spanyol labdarúgás
2026.01.12. 23:04

Sevillai győzelmével elmozdult az utolsó helyről a Levante, potya gól is kellett a Girona sikeréhez

Spanyol labdarúgás
2026.01.04. 20:30

Az újjászületett Barcelona uralta az évet a La Ligában, de kitart a lendület 2026-ra is?

Spanyol labdarúgás
2025.12.29. 13:13

Kellettek Courtois bravúrjai, a Real Madrid hazai pályán legyőzte a Sevillát

Spanyol labdarúgás
2025.12.20. 22:58
Ezek is érdekelhetik