Európa-liga: Lettországban jutott tovább Turi Géza csapata

2014.07.10. 19:44
A 88. percben még kiesésre állt, végül mégis továbbjutott a Turi Gézát foglalkoztató feröeri Víkingur Göta a labdarúgó Európa-liga első fordulójából.

A feröeriek a hazai 2–1-es siker után 1–0-s vesztésre álltak, a csereként beállt Andreas Olsen a 88. percben szerezte a döntetlent, egyben továbbjutást érő gólt. A Víkingur tavaly is továbbjutott az első fordulóból, akkor a finn Inter Turkut búcsúztatta.

Bognár Tamás vezette a Laci–Rudar Velenje összecsapást, amely Szlovénia után Albániában is 1–1-re végződött (Mate Eterovic a rendes játékidő ráadásának harmadik percében egyenlített), így tizenegyesekkel dőlt el: ott az albánok céloztak jobban, így ők jutottak a második körbe.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
KF Laci (albán)–Rudar Velenje (szlovén) 1–1 – 11-esekkel: 3–2 (tj: Laci, 2–2-vel, tizenegyesekkel)
Daugava Daugavpils (lett)–Víkingur Göta (feröeri) 1–1 (tj: a Víkingur, 3–2-vel)
Ekranas (litván)–Crusaders FC (északír) 1–2 (tj: Crusaders, 5–2-vel)
Buducsnoszt Podgorica (montengrói)–Folgore/Falciano (San Marinó-i) 3–0 (tj: Buducsnoszt, 5–1-gyel)
Lovcsen (montenegrói)–Zeljeznicar Sarajevo (bosnyák) 0–1 (tj: Zeljeznicar, 1–0-val)