El: harcos döntetlen az északi magyaros derbin

2013.07.04. 22:06
Turi Géza csapata, a feröeri Víkingur pályaválasztóként 1–1-es döntetlent harcolt ki a Gruborovics Tamással felálló finn Inter Turku ellen a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörének csütörtöki játéknapján Toftirban.

Az Inter szerezte meg a vezetést húsz perc elteltével: Gruborovics lövése nyomán szögletre perdült a labda, és a beívelést követően Ville Nikkari a kapuba talált. Az előny azonban nem tartott ki a lefújásig, a hajrá kezdetén Finnur Justinussen egyenlített, és a vendég finn csapat annak ellenére sem tudta begyötörni a győztes gólt, hogy az utolsó tíz percben emberelőnyben játszott. Az utolsó percekben a hazai kaput őrző Turi Gézának két fontos védése is volt. Turi és Gruborovics végig a pályán volt.Inter szerezte meg a vezetést húsz perc elteltével: Gruborovics lövése nyomán szögletre perdült a labda, és a beívelést követően Ville Nikkari a kapuba talált. Az előny azonban nem tartott ki a lefújásig, a hajrá kezdetén Finnur Justinussen egyenlített, és a vendég finn csapat annak ellenére sem tudta begyötörni a győztes gólt, hogy az utolsó tíz percben emberelőnyben játszott. Az utolsó percekben a hazai kaput őrző Turi Gézának két fontos védése is volt. Turi és Gruborovics végig a pályán volt.

A walesi kupagyőztes Prestatyn Town az 55. percben emberelőnybe került a Liepajas Metalurgs ellen, a győztes gólt mégis az ellenfél szerezte. Meglepetésre a bolgár ezüstérmes Levszki hazai pályán nem bírt a kazah Irtissel.

A KORÁBBI CSÜTÖRTÖKI MÉRKŐZÉSEKRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

EURÓPA-LIGA
ELSŐ SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉSEK

Víkingur (feröeri)–FC Inter Turku (finn) 1–1
(Justinussen 75., ill. Nikkari 20.)
KS Teuta (albán)–Dacia Chisinau (moldovai) 3–1 (Xhafaj 29., Dosti 68., Mancaku 73., ill. Pavlov 38.)
Levszki Szófia (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah) 0–0
Prestatyn Town (walesi)–Liepajas Metalurgs (lett) 1–2 (Parkinson 45., ill. Kalns 16., Sadcins 62.)
Airbus UK Broughton (walesi)–Ventspils (lett) 1–1 (Budrys 80., ill. Paulius 48.)
Zalgiris (litván)–Saint Patrick’s Athletic (ír) 2–2 (Kamolov 23., Bilinski 70., ill. Byrne 55., O'Brien 87.)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Csihura Szacshere (grúz)–FC Vaduz (liechtensteini) 0–0

FK Asztana (kazah)–Botev Plovdiv (bolgár) 0–1 (Jirsák 81.)
Milsami (moldovai)–Dudelange (luxemburgi) 1–0 (Andronic 35.)
Gandzaszar (örmény)–FK Aktobe (kazah) 1–2 (Dasjan 90., ill. Davidov 61., Tagyibergen 78.)
Cselik Niksics (montenegrói)–Bp. Honvéd (magyar) 1–4
(Radovics 15., ill. Délczeg 38., Holender 41., 61., Diaby 53.)
UE Santa Coloma (andorrai)–Zrinjski Mostar (boszniai) 1–3 (Bernat 45+1., ill. Crnov 63., Popovic 66., Djuric 77.)
Teteksz (macedón)–Pjunyik (örmény) 1–1
(Iseni 90., ill. Gu. Pogoszjan 81.)
Hibernians (máltai)–Vojvodina (szerb) 1–4 (Obiefule 78., ill. Skuletics 40., Rodolfo Soares 43. – öngól, Oumarou 50., Koszovics 82.)
Inter Bakı (azeri)–Mariehamn (finn) 1–1 (Mammadov 7., ill. Jokihaara 72.)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–TPS Turku (finn) 2–0 (Benichou 21., Vang Csu 53.)
Kruoja (litván)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 0–3 (Figueredo 63., Politevics 72., Rasszadkin 84.)
Flora Tallinn (észt)–Kukësi (albán) 1–1 (Post 11., ill. Progni 79.)
FK Suduva (litván)–FK Turnovo (macedón) 2–2 (Basics 23., Valskis 85., ill. Baldovaliev 30., Blazevszki 45. – 11-esből)
Tromsö (norvég)–NK Celje (szlovén) 1–2 (Koppinen 30., ill. Zurej 75., Gobec 84. – 11-esből)
FC Tiraspol (moldovai)–Skonto (lett) 0–1 (Mingazov 51.)
Laci (albán)–Differdange (luxemburgi) 0–1 (Lebresne 84.)
Torpedo Kutaiszi (grúz)–MSK Zilina (szlovákiai) 0–3 (Majtán 58., 84., Pich 77.)