El: úgy tűnik, Szerbiából jöhet a Honvéd következő ellenfele

2013.07.04. 19:58
A máltai Hibernians elleni sikert ünneplő Vojvodinával találkozhat a Honvéd a következő körben (Fotó: telegraf.rs)
Nemcsak a Honvéd, hanem az újvidéki Vojvodina is fölényes idegenbeli győzelemmel tudta le a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörének csütörtöki játéknapját, így valószínűsíthető, hogy az előre elkészített sorsolás értelmében a következő körben Bp. Honvéd–Vojvodina párharcra kerül sor.

A Vojvodina sokáig nem boldogult a máltai Hiberniansszel, de az első félidő hajrájában Petar Skuletics és egy öngól révén megnyugtató előnyt szerzett, amelyet a második félidő elején a kameruni Aboubakar Oumarou tovább növelt. A folytatásban itt is, ott is esett gól, így a szerb csapat végül ugyanúgy 4–1-re győzött, mint valószínűsíthető következő ellenfele, a Honvéd. A mozgalmas hajrában a máltaiak kihagytak egy tizenegyest, míg Igor Djuric, a Vojvodina védője két sárga után piros lapot kapott.

Turi Géza csapata, a feröeri Víkingur pályaválasztóként 1–1-es döntetlent harcolt ki a Gruborovics Tamással felálló finn Inter Turku ellen. Az Inter szerezte meg a vezetést húsz perc elteltével: Gruborovics lövése nyomán szögletre perdült a labda, és a beívelést követően Ville Nikkari a kapuba talált. Az előny azonban nem tartott ki a lefújásig, a hajrá kezdetén Finnur Justinussen egyenlített, és a vendég finn csapat annak ellenére sem tudta begyötörni a győztes gólt, hogy az utolsó tíz percben emberelőnyben játszott. Az utolsó percekben a hazai kaput őrző Turi Gézának két fontos védése is volt. Turi és Gruborovics végig a pályán volt.

Győzelemmel kezdte szereplését a mezőnybe a sorsolás után, a CSZKA Szófia kizárása következtében bekerülő Botev Plovdiv. A bolgár csapat a korábbi kecskeméti és újpesti légióst, Foxit végig a soraiban tudó Asztana otthonában győzött. A másik kazah csapat, az Aktobe nyert Grúziában; a hazai pálya előnyét elherdáló Gandzaszar gólját a nyáron Pécsen próbajátékon járó Artak Dasjan szerezte nem sokkal a lefújás előtt

Az igazán kicsik közül az andorrai UE Santa Coloma félidei vezetés után kikapott hazai pályán, a macedón bajnokságból tavasszal kieső, hazai kupagyőzelme révén európai induló FK Teteksz a koszovói Genc Iseni gólja révén az utolsó pillanatban döntetlent harcolt ki, a liechtensteini Vaduz értékes döntetlent ért el Grúziában, azonban a walesi kupagyőztes Prestatyn Town az 55. percben hiába került emberelőnybe a Liepajas Metalurgs ellen, a győztes gólt az ellenfél szerezte.

A Jeunesse Esch reménykedésre okot adó győzelmet aratott finn riválisa felett – pedig gólvágója, Sanel Ibrahimovic ezúttal nem talált a kapuba; a luxemburgiak góljait a francia-marokkói Khalid Benichou és a kínai Vang Csu szerezte. Nem sokkal később az Albániában diadalmaskodó Differdange jóvoltából megszületett a játéknap második luxemburgi győzelme is.

Értékes idegenbeli döntetlent (2–2) ért el Litvániában az 500 lakosú macedón falut képviselő Turnovo. Az első félidő derekán hátrányba került a kiscsapat a Suduva vendégeként, a szünetben azonban már jobban állt: Zoran Baldovaliev egyenlített, majd Dejan Blazevszki értékesítette a saját maga által kiharcolt büntetőt. Majdnem a meccs lefújásáig kitartott az előny, de a hazaiak végül egyenlítettek.

A Tromsö vezetett szlovén ellenfelével szemben, de a hajrát nagyon elszúrta, a Celje fordított, ráadásul a győztes gólt eredményező büntetőt összehozó Hans Norbyet-t kiállították a norvég csapatból. A tavalyi szlovák bajnok Zilina második félidei gólokkal magabiztos győzelmet aratott Grúziában. Meglepetésre a bolgár ezüstérmes Levszki hazai pályán nem bírt a kazah Irtissel.

Győzelemmel kezdte meg szereplését a Bajnokok Ligája korábbi állandó szereplője, a Rosenborg. A norvég csapat az északír Crusaders (keresztes lovagok) otthonában nyert 2–1-re.

EURÓPA-LIGA
ELSŐ SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Cselik Niksics (montenegrói)–Bp. Honvéd (magyar) 1–4 (Radovics 15., ill. Délczeg 38., Holender 41., 61., Diaby 53.)
Videoton (magyar)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) 2–1 (Vinícius 35., Gyurcsó 41., ill. Markovics 3. – 11-esből)
Hibernians (máltai)–Vojvodina (szerb) 1–4
(Obiefule 78., ill. Skuletics 40., Rodolfo Soares 43. – öngól, Oumarou 50., Koszovics 82.)
Csihura Szacshere (grúz)–FC Vaduz (liechtensteini) 0–0

FK Asztana (kazah)–Botev Plovdiv (bolgár) 0–1 (Jirsák 81.)
Milsami (moldovai)–Dudelange (luxemburgi) 1–0 (Andronic 35.)
Gandzaszar (örmény)–FK Aktobe (kazah) 1–2 (Dasjan 90., ill. Davidov 61., Tagyibergen 78.)
UE Santa Coloma (andorrai)–Zrinjski Mostar (boszniai) 1–3 (Bernat 45+1., ill. Crnov 63., Popovic 66., Djuric 77.)
Teteksz (macedón)–Pjunyik (örmény) 1–1
(Iseni 90., ill. Gu. Pogoszjan 81.)
Inter Bakı (azeri)–Mariehamn (finn) 1–1 (Mammadov 7., ill. Jokihaara 72.)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–TPS Turku (finn) 2–0 (Benichou 21., Vang Csu 53.)
Kruoja (litván)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 0–3 (Figueredo 63., Politevics 72., Rasszadkin 84.)
Flora Tallinn (észt)–Kukësi (albán) 1–1 (Post 11., ill. Progni 79.)
FK Suduva (litván)–FK Turnovo (macedón) 2–2 (Basics 23., Valskis 85., ill. Baldovaliev 30., Blazevszki 45. – 11-esből)
Tromsö (norvég)–NK Celje (szlovén) 1–2 (Koppinen 30., ill. Zurej 75., Gobec 84. – 11-esből)
FC Tiraspol (moldovai)–Skonto (lett) 0–1 (Mingazov 51.)
Laci (albán)–Differdange (luxemburgi) 0–1 (Lebresne 84.)
Torpedo Kutaiszi (grúz)–MSK Zilina (szlovákiai) 0–3 (Majtán 58., 84., Pich 77.)
Víkingur (feröeri)–FC Inter Turku (finn) 1–1 (Justinussen 75., ill. Nikkari 20.)
KS Teuta (albán)–Dacia Chisinau (moldovai) 3–1 (Xhafaj 29., Dosti 68., Mancaku 73., ill. Pavlov 38.)
Levszki Szófia (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah) 0–0
Prestatyn Town (walesi)–Liepajas Metalurgs (lett) 1–2 (Parkinson 45., ill. Kalns 16., Sadcins 62.)
Airbus UK Broughton (walesi)–Ventspils (lett) 1–1 (Budrys 80., ill. Paulius 48.)
Zalgiris (litván)–Saint Patrick’s Athletic (ír) 2–2 (Kamolov 23., Bilinski 70., ill. Byrne 55., O'Brien 87.)
FK Sarajevo (boszniai)–Libertas (San Marinó-i) 1–0 (Melunovic 19.)
Rudar Pljevlja (montenegrói)–Mika (örmény) 1–0 (Damjanovics 16.)
Domzale (szlovén)–Astra (román) 0–1 (Budescu 84.)
Drogheda United (ír)–Malmö FF (svéd) 0–0
Crusaders (északír)–Rosenborg (norvég) 1–2 (Owens 22., ill. Chibuike 45+2., J. Svensson 78.)
La Fiorita (San Marinó-i)–Valletta FC (máltai) 0–3 (Denni 30., 50. – az elsőt 11-esből, Zammit 93.)
KR (izlandi)–Glentoran (északír) 0–0
Breidablik (izlandi)–FC Santa Coloma (andorrai) 4–0 (Hreidarsson 19., Hreinsson 23., 25., Lydsson 61. – 11-esből)
ÍBV (izlandi)–HB Tórshavn (feröeri) 1–1 (Gudmundsson 16., ill. Joh. Davidsen 66.)