Sznúker-vb: Williams legyőzte a világbajnokok csatájában Higginst

M. D.M. D.
2021.04.24. 21:59
A még aktív játékosok közül a visszatérő Stephen Hendry és Ronnie O'Sullivan után John Higginsnek (képünkön) van a legtöbb világbajnoki címe (Fotó: Getty Images)
A Ronnie O'Sullivant kiejtő Anthony McGill után Mark Williams, Neil Robertson és Kyren Wilson is bejutott a legjobb nyolc közé a sheffieldi sznúker-világbajnokságon.

A többszörös világbajnokok csatájában Mark Williams 13:7-re megverte John Higginst. A háromszoros győztes walesi kiválóság 1:3 után zsinórban kilenc frémet nyert meg (10:3), innen a négyszeres bajnok skót még feljött 10:6-ra, de Williams a szombat esti programban már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Williams az 1997-es bemutatkozása óta tizedszer jutott be a legjobb nyolc közé a sznúker-vb-k történetében.

A 2010-es világbajnok Neil Robertson 6:6 után 13:9-es győzelmet aratott az angol Jack Lisowski felett. A világranglistán harmadik ausztrál versenyző zsinórban harmadszor negyeddöntős a sznúker-világbajnokságon, s ott a tavalyi döntős Kyren Wilson vár majd rá, aki 9:9-es állást követően 13:10-re nyert Barry Hawkins ellen. Wilson kapcsán megjegyzendő még, hogy 2016 óta minden évben bejutott a legjobb nyolc közé a sportág csúcseseményén.

A korábbi világbajnokok közül Mark Selby (2014, 2016, 2017) és Shaun Murphy (2005) is megkezdte már a második körös meccsét, mind a ketten 6:2-re vezetnek ellenfelükkel szemben. Murphy a kínai Jen Ping-tao ellen meglökte a világbajnokság eddigi legmagasabb brékjét (144).