Sportlövő-vk: Dénes Eszter negyedik lett Bhopalban

MTI MTIMTI MTI
2023.03.26. 18:48
Dénes Eszter révén egy negyedik helyet szerzett a magyar küldöttség vasárnap az indiai Bhopalban rendezett sportlövő-világkupaverseny utolsó napján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Dénes a nők 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában maradt le éppen a dobogóról. Az újpestiek sportolója az alapversenyben 586 körös egyéni csúcsot lőtt (térdelő: 194, fekvő: 198, álló: 194), ezzel hetedikként kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe, ahol 399,8 körös eredménnyel lett negyedik.

Az éremtáblázaton a nyolc arannyal záró kínaiak, valamint az indiaiak és a németek mögött a kétfős magyar küldöttség a negyedik helyen végzett két ezüstéremmel: Dénes és Péni István kettőse a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban, valamint utóbbi az 50 méter puska három testhelyzetűben végzett a második helyen.