Sportlövészet: egy juniorezüst a pénteki magyar Eb-mérleg

2015.03.06. 20:14
A pénteki versenynap két olimpiai számában, férfi pisztolyban és női puskában sem jutott döntőbe magyar versenyző az Arnhemben zajló 10 méteres – korábbi nevén légfegyveres – Európa-bajnokságon, amelyen a szerdán 40 vegyesben győztes Major Veronika a junior futócéllövők 20+20-as számában ezüstérmes lett.

A viadal honlapja szerint a férfi légpisztoly 60 lövéses alapversenyében Tátrai Miklós volt a legjobb magyar, 575 körös eredményével ugyanakkor négy körrel elmaradt a fináléhoz ezúttal minimálisan szükséges eredménytől, s a 18. helyen zárt az 57 fős mezőnyben.Tátrai Miklós volt a legjobb magyar, 575 körös eredményével ugyanakkor négy körrel elmaradt a fináléhoz ezúttal minimálisan szükséges eredménytől, s a 18. helyen zárt az 57 fős mezőnyben.

Honfitársai közül Csizmadia András 566 körrel a 38., Antal Balázs pedig 556-tal az 52. lett, s a magyar csapat így 1697 körrel a kilencedik helyen végzett. A számot egyéniben a német Philipp Grimm nyerte meg, aki két arannyal zárt, mivel a csapatok között is a németek voltak a legjobbak.

Női puskában Miskolczi Julianna révén a magyar küldöttség adta a címvédőt, ám ezúttal sem ő nem nyújtott kiemelkedőt, sem Zwickl-Veres Kata és Biatovszki Mira, és mindhárman a középmezőnyben végeztek.

A legjobb, Zwickl-Veres (411.5 kör) is csak a 31. lett, míg Miskolczi (410.8 kör) a 37., Biatovszki (410 kör) pedig a 44. pozícióban zárt, a csapat pedig 11. lett. A férfi pisztolyhoz hasonlóan itt is német siker született: az aranyérmet Selina Gschwandtner szerezte meg, s a csapataranyat is a németek nyerték.

A junior lány futócéllövők 20+20-as számában a címvédő s világbajnok Major Veronika volt a favorit, ám ezúttal meg kellett elégednie a második hellyel. Major – aki szerdán óriási fölénnyel védte meg címét 40 vegyesben – az alapversenyt megnyerte, majd az elődöntőben is győzni tudott, a fináléban azonban 6-4-re kikapott az örmény Lilit Mikritcsjantól.

Major Veronika második érme a magyar küldöttség hetedik arnhemi dobogós helye: a szerdai nyitónapon mellette a 14 éves Gáspár Lalita a junior női puskások között győzött, míg a felnőtteknél a Boros László, Sike József, Tasi Tamás összeállítású csapat harmadik lett a férfi futócél 30+30-as számban, csütörtökön pedig Péni István végzett másodikként puskában a junior férfiak között, csakúgy mint a pisztolyos junior lány csapat, majd pénteken Major előtt Boros László szerzett ezüstöt a 40 vegyes számban.

Az Eb szombaton zárul, amikor az egyaránt olimpiai műsoron szereplő férfi légpuska és női légpisztoly számokat rendezik.