EJ: Krausz nyolcaddöntős tollaslabdában, a nők búcsúztak

MTI MTIMTI MTI
2019.06.26. 14:30
A tollaslabdázó Krausz Gergely második helyen továbbjutott a csoportjából, s pályára léphet a nyolcaddöntőben a minszki Európai Játékokon. Női egyesben és párosban búcsúztak a magyarok.

A 25 éves Krausz szerdán úgy került tovább az A jelű csoportból – amely egy visszalépés miatt négyről háromfősre szűkült –, hogy nem is játszott mérkőzést. Korábban német riválisát legyőzte, a töröktől viszont kikapott, s mivel utóbbi kettő szerdai összecsapását az előbbi 1:1-es állásnál feladta, Emre Lale végzett az első, Krausz a második helyen.

A magyar tollaslabdázó csütörtökön léphet pályára a legjobb 16 között.

A másik magyar egyes induló, Kőrösi Ágnes harmadik mérkőzésén kikapott, így egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik lett a négyesében. A világranglistán 134. játékos szerdán az ötödik helyen kiemelt német Yvonne Li (41.) ellen zárt, és két szettben maradt alul. A kvartettből az első kettő jutott a nyolcaddöntőbe.

Hozzá hasonlóan a Bukoviczki Nikoletta, Gonda Daniella duó is befejezte szereplését, miután a papírformának megfelelően két szettben kikapott brit ellenfelétől. A magyarok ugyancsak a harmadik helyen végeztek a csoportjukban, ahonnan az első kettő a negyeddöntőbe került.

EURÓPAI JÁTÉKOK, TOLLASLABDA
NŐI PÁROS, A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Lauren Smith, Chloe Birch (brit)–Bukoviczki Nikoletta, Gonda Daniella 2:0 (6, 12)
A magyarok harmadikként zártak a csoportban, így nem jutottak be a negyeddöntőbe.

NŐI EGYES, E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Yvonne Li (német)–Kőrösi Ágnes 2:0 (16, 13)
Kőrösi harmadikként zárt a csoportban, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

Krausz Gergely az egyes A-csoportjának második helyén továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Lakner Gábor