Darts: Price bejutott a negyeddöntőbe, ahol Razma lesz az ellenfele

2022.10.07. 00:43
Gerwyn Price negyeddöntős (Fotó: Getty Images)
Csütörtökön folytatódott a 2. forduló a darts World Grand Prix-n Leicesterben. A játéknap legnagyobb rangadóján az első kiemelt Gerwyn Price legyőzte Joe Cullent, s bejutott a negyeddöntőbe, ahol a lett Madars Razma lesz az ellenfele.

A második forduló második estéjén, a játéknap első meccsén két angol csapott össze egymással: a világranglistán 59. Martin Lukeman nagy csatában, rosszabb átlaggal 3:2-re legyőzte nála jóval előrébb rangsorolt ellenfelét, Ross Smith-t.

Ezt követően jött a legnagyobb meglepetés, hiszen a lett Madars Razma 92.40-es átlagot produkálva tulajdonképpen simán legyőzte 3:1-re a világranglistán 24. Daryl Gurneyt.

A lett játékos ellenfele a következő körben a világranglista első helyezettje, az 1. kiemelt walesi Gerwyn Price lesz, aki a játéknap rangadóján viszonylag nehezen, 3:2-re legyőzte 92.95-ös átlagot dobva az angol Joe Cullent.

A játéknap utolsó mérkőzésén Danny Noppert megnyerte az első két szettet Nathan Aspinall ellen, majd miután az angol egyenlített, az ötödik játszma harmadik legjében, 2–0-s vezetésénél négy meccsnyila volt. Elidegeskedte, majd bukta a következő leget is – az ellenséges bekiabálásokon felhergelődő angol elkapta a fonalat –, így a meccs a lehető legkiélezetebb forgatókönyv szerint ért véget. Noppert csak a 13. nyíllal tudott beszállni az utolsó legbe, Aspinallnak addigra már 180-a is volt, és előnyét nem engedte elúszni. A feszült végjátékot követően a két játékos nem a legnagyobb barátságban vált el egymástól, de a kézfogás azért nem maradt el.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Madars Razma (lett)
Peter Wright (skót, 2.)–Dimitri Van den Bergh (belga)
Michael van Gerwen (holland, 3.)–Chris Dobey (angol)
Martin Lukeman (angol)–Nathan Aspinall (angol)

1. FORDULÓ
KEDDI EREDMÉNYEK
Madars Razma (lett, 77.54)–
Ryan Searle (angol, 80.79) 2:1 (3–1, 2–3, 3–0)
Ross Smith (angol, 86.09)–Andrew Gilding (angol, 79.07) 2:1 (0–3, 3–2, 3–1)
Danny Noppert (holland, 85.69)–Gabriel Clemens (német, 82.38) 2:0 (3–0, 3–2)
Joe Cullen (angol, 91.61)–Damon Heta (ausztrál, 91.61) 2:1 (3–2, 0–3, 3–1)
Rob Cross (angol, 8., 86.54)–Daryl Gurney (északír, 85.71) 1:2 (2–3, 3–1, 0–3)
James Wade (angol, 5., 79.54)–Martin Lukeman (angol, 82.08) 1:2 (0–3, 3–1, 2–3)
Gerwny Price (walesi, 1., 86.9)–Martin Schindler (német, 82.96) 2:0 (3–1, 3–0)
Michael Smith (angol, 4., 80.73)–Nathan Aspinall (angol, 80.68) 1:2 (1–3, 3–2, 0–3)

HÉTFŐI EREDMÉNYEK
Callan Rydz (angol, 85.84)–Krzysztof Ratajski lengyel, 90.21) 0:2 (2–3, 1–3)
Brendan Dolan (északír, 81.88)–Stephen Bunting (angol, 86.85) 0:2 (2–3, 1–3)
Chris Dobey (angol, 90.85)–Luke Humphries (angol, 78.31) 2:0 (3–2, 3–0)
Dimitri Van den Bergh (belga, 86.20)–Dave Chisnall (angol, 87.15) 2:1 (3–1, 2–3, 3–2)
Jonny Clayton (walesi, 7., 82.24)–Dirk van Duijvenbode (holland, 83.69) 2:1 (1–3, 3–1, 3–1)
Peter Wright (skót, 2., 94.36)–Kim Huybrechts (belga, 93.74) 2:0 (3–2, 3–1)
Michael van Gerwen (holland, 3, 89.43)–Gary Anderson (skót, 83.59) 2:0 (3–0, 3–2)
José de Sousa (portugál, 6., 87.99)–Adrian Lewis (angol, 94.7) 0:2 (2–3, 2–3)