Darts: Adrian Lewis búcsúzott a Grand Prix-től

2022.10.06. 00:49
Lewisnak véget ért a torna (Fotó: Twitter.com/OfficialPDC)
Szerdán megkezdődött a második forduló a darts World Grand Prix-n Leicesterben. A szerdai játéknap rögtön kisebb meglepetéssel kezdődött, kiesett ugyanis a korábbi kétszeres PDC-világbajnok Adrian Lewis, ám a többi mérkőzés is egyaránt döntő szettben dőlt el.

Nem úgy indult Adrian Lewis számára a mérkőzés, hogy végül búcsúznia kell, hiszen Chris Dobey ellen egy sima 3:0-s első szettel kezdett, ám a negyedik játszmában már 2011-es és 2012-es világbajnok volt győzelmi kényszerben, miután Dobey fordított – jöhetett a döntő játszma. Ezt viszont Dobey kezdte, s miután hozta saját kezdéseit, így Lewis búcsúzni kényszerült.

A regnáló világbajnok Peter Wright és a lengyel Krzysztof Ratajski összecsapása ritkaságszámba menően kezdődött: az első hét leg egyaránt bréket hozott – a lengyel kezdte az öt legig tartó első játszmát, tehát el is vesztette azt, ám a másodikban egalizált. Sőt, a lengyel valamelyest javított kezdőként, s így a harmadikban fordított, ám ezt követően már nem tudta többet hozni a saját kezdését, így az utolsó két leget behúzta Wright és bejutott a legjobb nyolcba.

A háromszoros világbajnok Michael van Gerwen is fordulatos mérkőzésen jutott túl Stephen Buntingon, a holland klasszis a nap addigi legjobb átlagával (94.35) győzött 3:2-re.

A nap zárása is hasonlóan alakult a korábbi mérkőzésekhez, Jonny Clayton vitte az első játszmát, ám Dimitri Van den Bergh fordított – közben összehozott egy 153-as kiszállót is –, majd a walesi egyenlítése után jöhetett a döntő játszma. Ezt Clayton kezdte, de második kezdését nem tudta hozni, s a belga a következő legben le is zárta a mérkőzést, 3:2-re nyert ő is.

A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
Gerwny Price (walesi, 1.)–Joe Cullen (angol)
Daryl Gurney (északír)–Madars Razma (lett)

Nathan Aspinall (angol)–Danny Noppert (holland)
Martin Lukeman (angol)–Ross Smith (angol)

Peter Wright (skót, 2., 90.93)–Krzysztof Ratajski (lengyel, 83.14) 3:2

1. FORDULÓ
KEDDI EREDMÉNYEK
Madars Razma (lett, 77.54)–
Ryan Searle (angol, 80.79) 2:1 (3–1, 2–3, 3–0)
Ross Smith (angol, 86.09)–Andrew Gilding (angol, 79.07) 2:1 (0–3, 3–2, 3–1)
Danny Noppert (holland, 85.69)–Gabriel Clemens (német, 82.38) 2:0 (3–0, 3–2)
Joe Cullen (angol, 91.61)–Damon Heta (ausztrál, 91.61) 2:1 (3–2, 0–3, 3–1)
Rob Cross (angol, 8., 86.54)–Daryl Gurney (északír, 85.71) 1:2 (2–3, 3–1, 0–3)
James Wade (angol, 5., 79.54)–Martin Lukeman (angol, 82.08) 1:2 (0–3, 3–1, 2–3)
Gerwny Price (walesi, 1., 86.9)–Martin Schindler (német, 82.96) 2:0 (3–1, 3–0)
Michael Smith (angol, 4., 80.73)–Nathan Aspinall (angol, 80.68) 1:2 (1–3, 3–2, 0–3)

A HÉTFŐI EREDMÉNYEK
Callan Rydz (angol, 85.84)–Krzysztof Ratajski lengyel, 90.21) 0:2 (2–3, 1–3)
Brendan Dolan (északír, 81.88)–Stephen Bunting (angol, 86.85) 0:2 (2–3, 1–3)
Chris Dobey (angol, 90.85)–Luke Humphries (angol, 78.31) 2:0 (3–2, 3–0)
Dimitri Van den Bergh (belga, 86.20)–Dave Chisnall (angol, 87.15) 2:1 (3–1, 2–3, 3–2)
Jonny Clayton (walesi, 7., 82.24)–Dirk van Duijvenbode (holland, 83.69) 2:1 (1–3, 3–1, 3–1)
Peter Wright (skót, 2., 94.36)–Kim Huybrechts (belga, 93.74) 2:0 (3–2, 3–1)
Michael van Gerwen (holland, 3, 89.43)–Gary Anderson (skót, 83.59) 2:0 (3–0, 3–2)
José de Sousa (portugál, 6., 87.99)–Adrian Lewis (angol, 94.7) 0:2 (2–3, 2–3)