MTI 2018.06.03 01:15 Frissítve: 2018.06.03 01:16

Aerobik-vb: negyedik lett a magyar aerodance-csapat

A magyar aerodance-csapat negyedik lett a Guimaraesben zajló aerobik-világbajnokság szombati versenynapján.

A magyar szövetség beszámolója szerint a Hajdú Kata, Mazács Fanni, Farkas Balázs, Lendvay Réka, Lőcsei Zoltán, Magyar Anna, Ökrös Janka, Sümegi Odett összetételű együttes 17.850 pontot kapott, amellyel épphogy lemaradt a dobogóról.

Trióban Bali Dániel, Mazács Fanni és Farkas Balázs az előkelő ötödik helyen végzett 21.850 ponttal.

„Nagyon erős volt a triók mezőnye, úgyhogy azt gondolom, büszkék lehetünk, mert nagyon régen volt Magyarországnak ilyen előkelő helyezése a fináléban. Az aerodance pedig szívfájdalom, de igazából örülnünk kéne, hiszen a hatodik helyen jutottak be, és javítottak majdnem fél pontot. Két helyet léptek előre és csak egy hajszállal maradtak el a dobogótól” – nyilatkozta Varga-Réfi Eszter, a PSN Zrt. sportiskola-igazgatója.

Vasárnap Bali Dániel a férfi egyéni döntőben, Mazács Fannival alkotott kettősük pedig a vegyespárosok fináléjában lesz érdekelt.

2022.05.17 22:40:15

Egyéb egyéni N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Hisz a sport az érzelem (minden érzelem) oly intenzív megjelenítője, mint semmi más, az általa kiváltott emóció a jelent s a közvetlen holnapot úgy tartja fogva, akár a bilincs, sőt, „édes bilincs”, ahogy Tamási Áron a szülőföldről mondta valamikor.

2022.05.16 18:12:37

Egyéb egyéni K. B.

Pályafutása legnagyobb sikerét érte el a Romániában rendezett Eb-n, ráadásul először indult a 65 kg-os kategóriában.

2022.05.16 15:09:10

Egyéb egyéni BERTA MIHÁLY

Csak a reptérparancsnok tilalmán múlt, hogy Besenyei Péter nem volt a lezuhant gép utasai közt.

2022.05.14 09:04:40

Egyéb egyéni THURY GÁBOR

A kétszeres olimpiai bajnok sportoló páratlan technikával verte meg többször a világ legjobbjait.