WTCC: Michelisz körrekorddal első a szabadedzésen

TÓTH ANITA (KATAR)TÓTH ANITA (KATAR)
2017.11.30. 21:11
Michelisz Norbertnek eddig nagyon jól megy a villanyfényben (Fotó: Honda Racing WTCC)
Michelisz Norbert kiválóan kezdte a túraautó-világbajnokság (WTCC) utolsó versenyhétvégéjét Katarban, ahol a vb-cím a tét, és a pénteki időmérőn, majd az esti futamokon minden eldől.

Soha rosszabb estét!

Michelisz Norbert előbb az élen zárta az első szabadedzést a túraautó-világbajnokság katari idényzáróján, majd nem sokkal a második tréning leintése előtt (amikor már felgumizódott a pálya és egyre jobb volt a tapadás) megdöntötte Mehdi Bennani tavaly felállított körrekordját, s egyedüliként 2 perc alá vitte a köridőt. Ha tudjuk is, hogy a szabadedzés eredményeiért nem jár pont, s nem lehet őket mérvadónak tekinteni, önbizalom-növelőnek akkor sem volt rossz ez a kétszer 45 perc itt a katari villanyfényes pályán.

„Versenyképesek vagyunk, és ez jó érzés így lefekvés előtt – mosolygott Michelisz, majd amikor megemlítettük neki a körrekordot, szerénykedni kezdett: – Nem számítottam rá, de nincs is jelentősége. Sokszor volt már ilyen, meg olyan is, hogy utóbb megváltozott a helyzet. A lényeg, hogy jól érzem magam az autóban, és jó úton járunk. S hogy elvégeztük-e a tervezett munkát? Az ember az edzés végén mindig szeretne még egy kört megtenni, s bár nem állunk rosszul, vannak még apróságok, amiken javítani kell."

A második tréningen egyébként a legjobb volvós Nicky Catsburg harmadikként végzett, majdnem egy másodperccel Michelisz mögött, míg a fő rivális Thed Björk az első edzésen harmadikként, a másodikon negyedikként zárt.

A Zengő Motorsport két pilótája közül Nagy Dániel mindkétszer a 15. helyen végzett, Szabó Zsolt Dávid pedig az első tréningen a 16. lett, a másodikon azonban már az elején balesetet szenvedett, koccant és megpördült, úgyhogy mért kör nélkül zárta az edzést.

TÚRAAUTÓ-VB, 19-20 FUTAM, LOSAIL CIRCUIT
1. szabadedzés:
1. Michelisz Norbert (magyar, Honda Civic) 2:01.595, 2. Huff (brit, Citroën C-Elysée) 2:01.806, 3. Björk (svéd, Volvo S60) 2:01.915, ...15. Nagy Dániel (magyar, Honda Civic) 2:05.364, 16. Szabó Zsolt Dávid (magyar, Honda Civic) 2:06.356. 2. szabadedzés: 1. Michelisz Norbert 1:59.739, 2. Guerrieri (argentin, Honda Civic) 2:00.441, 3. Catsburg (holland, Volvo S60) 2:00.689, ...15. Nagy Dániel 2:04.628

TÚRAAUTÓ-VB
Az állás 18 futam után:
1. Thed Björk (svéd, Volvo S60) 255.5 pont, 2. Michelisz Norbert (magyar, Honda Civic) 249, 3. Bennani (marokkói, Citroën C-Elysée) 216, …17. Nagy Dániel (magyar, Honda Civic) 1, 18. Szabó Zsolt Dávid (magyar, Honda Civic) 1

Katarban maximum 60 pont szerezhető a pilóták versenyében: az időmérő edzésen a Q3-ba jutó öt versenyző kap pontot (5-4-3-2-1), majd a nyitó versenyen a top tíz szerez pontot (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1), csakúgy, mint a főversenyen (30-23-19-16-13-10-7-4-2-1).