Túraautó-vb: Michelisz a 10. az első szlovákiai edzésen

2014.05.09. 12:51
Michelisz Norbert a 10. helyen zárta a túraautó-világbajnokság szlovákiai versenyhétvégéjének pénteki félórás tesztjét. A Hondával szereplő magyar pilóta majdnem két másodperccel maradt el a 30 perces tréninget első helyen befejező argentin José María Lópeztől.

A Hondában még bőven van tartalék, a japán márka másik három autója ugyanis az első ötben végzett az edzésen: Tiago Monteiro lett a 2., Mehdi Bennani a 3., Gabriele Tarquini az 5. A többi autóhoz képest a Hungaroringhez hasonlóan 60 kilós pluszt hordó Citroënek közül a vb-éllovas López első helye (körideje 5 másodperccel jobb az eddigi pályacsúcsnál) mellett Yvan Muller a 4., Sébastien Loeb a 7. lett.

A kilencszeres ralivilágbajnok francia elé Hugo Valente fért be a Chevrolet-val.

Szombaton 14 órától tartják a hivatalos időmérő edzést (Tv: Eurosport2), míg az első verseny vasárnap 13.15-kor, a második 17.45-kor kezdődik (Tv: Eurosport).

Az AutoGP-sorozat ezen a hétvégén nem szerepel a betétfutamok között, Kiss Pál Tamásért nem szoríthatunk.