MotoGP: olasz győztes Olaszországban – rá senki sem számított!

2019.06.02. 14:59
Danilo Petrucci nyert Olaszországban (Fotó: AFP)
Danilo Petrucci nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíját, így karrierje során először nyert MotoGP-futamot!

A 3. helyről rajtoló Petrucci az óriási végjátékban kellő határozottsággal verte vissza ducatis csapattársa, a 9. helyről nagyszerűen kapaszkodó Andrea Doviziosót, majd a legvégén a világbajnoki címvédő Marc Márquezt is. A 17. helyről induló Valentino Rossi hétvégéje vasárnap sem javult, a verseny elején ütközött, és nem is tudta befejezni a futamot.

Petrucci karrierje első győzelmét szerezte meg a MotoGP-ben!

A Moto3 küzdelmei is elképesztő küzdelmet hoztak, itt a nyolcadik helyezett Szuzuki Tacuki is csupán 595 ezreddel maradt el Tony Arbolinótól, de még a 10. Alex Binder közelebb volt az elsőhöz (1.597), mint Moto2-ben a második az elsőhöz képest!