MotoGP: nyolc spanyol állhatott dobogóra az austini GP-n

2013.04.21. 21:54
Marc Márquez az austini viadalon letette a névjegyét a MotoGP-ben
Mindhárom géposztályban spanyol győzelem született a gyorsaságimotoros-világbajnokság Amerikai Nagydíján. Az elsőként célba érő Marc Márquez, Nicolás Terol és Alex Rins mellett még öt spanyol állhatott dobogóra Austinban vasárnap, a kakukktojás a Moto2-ben harmadik helyen végző finn Mika Kallio volt.

A három futamgyőztes esetében nemcsak a nemzetiség a közös, hanem az is, hogy mindhárman először diadalmaskodtak az adott kategóriában. Marc Márquez 20 évesen és 63 naposan nyert, így ő lett a MotoGP történetének legfiatalabb futamgyőztese. Szinte végig fél másodpercen belül volt honfi- és márkatársával, Dani Pedrosával, ám meg tudta tartani vezető helyét.

A Moto2-esek versenyét a spanyol Nicolás Terol nyerte meg, a második Esteve Rabat lett, harmadikként pedig a finn Mika Kallio ért célba. Az első, katari futamon diadalmaskodó Pol Espargaró kiesett.

A Moto3-ban első világbajnoki győzelmét könyvelhette el Alex Rins, aki egy nagy bukás (a holland Jasper Iwema a hátára-nyakára esett, de a hordágyon már mozgatni tudta a karját, így remélhetőleg megúszta súlyosabb sérülés nélkül) által megszakított futamon kevesebb mint 3 tizedmásodperccel előzte meg Maverick Vinalest. A tiszta spanyol dobogót Luis Salom tette teljessé.