MotoGP: Márquez nyolcadszor nyert, Dovizioso idei legjobbja

2014.06.28. 15:19
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján a spanyol Marc Márquez végzett az élen a királykategóriában. Mögötte az olasz Andrea Dovizioso futott be, aki idei legjobb helyezését könyvelhette el.

Marc Márquez a királykategóriában az idei nyolcadik futamot is megnyerte, így hibátlan mutatóval, 200 ponttal vezeti a világbajnokságot. A Ducatinál nagyon boldogok voltak Andrea Dovizioso második helyével, az olasznak ez volt a legjobb eredménye az idén.

A MOTOGP VB-PONTVERSENY ÁLLÁSA
1. Márquez 200 pont, 2. Rossi 128, 3. Pedrosa 128.

A Moto2-ben a 32 éves Anthony West a 23. helyről rajtolva az esőben a 24 körös futam 12. körében az élre állt, és a végén Maverick Vinales támadásait visszaverve három tized előnnyel nyert. Az ausztrálnak ez a második diadala a kategóriában – az első győzelmét 2003-ban ugyancsak Assenben, ugyancsak esős versenyen aratta, akkor még 250 köbcentis volt a kategória.

A Moto3-as versenyen Álex Márquez simán nyert, de annál nagyobb volt a tömörülés a dobogós helyek mögött: a 4. helyezett Alexis Masbou és a 10. John Mcphee között 336 ezred volt a különbség!