Marc Márquez a legfiatalabb világbajnok a MotoGP-ben

2013.11.10. 13:41
Márquez a legfiatalabb világbajnok (Fotó: Reuters)
Marc Márquez nyerte meg a gyorsasági-motoros világbajnokságot a királykategóriában, miután a harmadik helyen ért célba a Valenciai Nagydíjon. A 20 éves motoros ezzel minden idők legfiatalabb világbajnoka a MotoGP történetében.

A futamon Jorge Lorenzo diadalmaskodott, de vb-elsőségéhez nem volt elég a siker, mivel az éllovas Márquezé lett a harmadik hely. Dani Pedrosa ért a célba a második helyen, így övé lett a bronzérem a világbajnokságon.

MOTO2

Túlzás lenne állítani, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto2-es kategóriájának élmenőiről szólt az idényzáró Valenciai Nagydíj, az elsőségét már korábban bebiztosító Pol Espargaró több mint másfél perces hátránnyal csak a 29., a másodikként záró, sérült csuklóval versenyző Scott Redding pedig a 15., még éppen pontot érő helyen futott be.

A futamot a hazai Nicolás Terol nyerte meg honfitársa, Jordi Torres és a francia Johann Zarco előtt. Utóbbi dobogós helye elképesztő kevésen múlott, Simone Corsi csupán egy ezreddel maradt le a 3. pozícióról.

MOTO3

Maverick Vinales óriási izgalmak közepette nyert a Moto3-es kategóriában, és ezzel az övé lett a világbajnoki cím is az idény utolsó futamán.

A Moto3-ban még három versenyző volt harcban a világbajnoki címért, közülük a pontversenyben harmadik Álex Rins indulhatott az élről, mellőle az összetettben második Maverick Vinales, míg a vb-éllovas Luis Salom a harmadik pozícióból vághatott neki a futamnak.

Salom elesett a futamon, így nem maradt esélye a végső sikerre, de Rins az utolsó pillanatig harcolt a vb-címért, és az utolsó körben meg is előzte Vinalest, ám csak néhány pillanatig tudott előtte maradni, így az utóbbi lett a világbajnok.