Özbas Szofi győzött a párizsi cselgáncs GS-tornán

Özbas Szofi hibátlan volt vasárnap (Fotó: AFP)
Özbas Szofi aranyérmet nyert vasárnap a párizsi cselgáncs Grand Slamen a 70 kilogrammos súlycsoportban.
A tavaly Európa-bajnok, 2023-ban vb-bronzérmes magyar versenyző a holland Margit de Voogd, a brit Katie-Jemima Yeats-Brown legyőzése után a negyeddöntőben vazaarival verte a japán Maeda Rint, majd az elődöntőben ugyanígy múlta felül az olasz Irene Pedrottit.
A BHSE 24 éves cselgáncsozója a fináléban irányította a küzdelmet April Lynn Fohouóval szemben. A svájcit kétszer is intették, de értékelhető akció nem volt a négy perc során. Az aranypontig tartó ráadásban Özbas már fáradni látszott, másfél perc elteltével azonban le tudta szorítani ellenfelét, így ipponnal nyert.
Legfrissebb hírek

Pupp Réka bronzérmes az ulánbátori cselgáncs GP-n
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:54

Cselgáncs ob: Pupp Réka tizedik bajnoki aranyérme
Egyéb egyéni
2026.06.06. 18:39
Ezek is érdekelhetik






