
Gábor Áron (balra) ezüstérmet szerzett (Fotó: judoinfo.hu)
Kollár Sebestyén és Gábor Áron révén két ezüstérmet szereztek a magyar cselgáncsozók a World Tour-sorozatba tartozó, olaszországi Coneglianóban rendezett European Open-viadalon.
A judoinfo.hu szaklap vasárnapi tájékoztatása szerint 66 kilogrammban Kollár Sebestyén – a BHSE ifjúsági világbajnoki másodikja – izraeli, német és francia ellenfelét ipponnal, portugál riválisát pedig intésekkel győzte le, majd a fináléban hosszabbítás után intésekkel kikapott a hazai közönség előtt szereplő Giuseppe De Tulliótól.
Ugyancsak karrierjének eddigi legnagyobb sikerét érte el Gábor Áron: az MTK Budapest 73 kilós versenyzője moldovai, lengyel, olasz és grúz dzsúdóst legyőzve jutott be a döntőbe. Ő is olasz ellenfelet kapott a fináléban, és ugyancsak hosszabbításban maradt alul.
A Velence közelében fekvő Coneglianóban 37 ország 310 sportolója lépett tatamira.
Legfrissebb hírek

Pupp Réka bronzérmes az ulánbátori cselgáncs GP-n
Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:54

Cselgáncs ob: Pupp Réka tizedik bajnoki aranyérme
Egyéb egyéni
2026.06.06. 18:39
Ezek is érdekelhetik






