A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint mindkét dobogós helyezést az ELTE együttese szerezte meg: a coed (koedukált) elit és az all girl (csak lányok) elit kategóriában is a második helyen zárt a csapat. A kontinensviadalon 25 ország közel 3500 sportolója mérte össze tudását, Magyarországot 115 fős küldöttség képviselte, amely hat csapatot és egy párost indított.
Tizennyolc éves koromban az akrobatikus válfaj mellett döntöttem, előtte táncos voltam. Tudtam, hogy melyek azok az egyetemek és egyesületek, ahol ki lehet ezt próbálni. (...) Az amerikai filmeknek köszönhetően vannak előítéletek, de a Nemzetközi Cheerleading-szövetség abszolút abba az irányba megy, hogy olimpiai sportággá tegye a cheer válfaját
– mondta Maurer Kata a Sportrádióban, majd edzője, Kovácsik Rita az említett sikerre is kitért.
„Nem mondom, hogy Kata felhőtlenül állt a dobogó második fokán, mert nyerhettünk volna, ha nincs a pontlevonás. Ettől még persze nem fogunk összetörni, sőt a második helyet nem úgy éljük meg, hogy ezzel lemaradtunk az elsőről. Mint edző, büszke vagyok arra, hogy a legjobb gyakorlatot mi mutattuk be.”
A sikerszéria itt nem ért véget: az Egyesült Államokban zajló cheerleading-világbajnokságon történelmi bravúrt ért el az ELTE-BEAC 24 fős csapata, amely a tornaalapú, akrobatikus sportág Coed Elite kategóriájában a döntőbe jutott. A magyar válogatott a hetedik legjobb pontszámmal kvalifikálta magát a fináléba, és végül meg is őrizte ezt a pozícióját.