Irány Párizs! Már az Európa-bajnokság után sejteni lehetett, hogy nem a sporttörténelmi bronzérmet szerző Sándorházi Vivien lesz az egyetlen magyar induló a tollaslabdázók augusztusi világbajnokságán. A TFSE játékosa, Kőrösi Ágnes ugyanis a portugál Mariana Paiva és az izraeli Heli Neiman legyőzésével a nyolcaddöntőig menetelt a horsensi kontinensviadalon, csak az európai elitbe tartozó dán Julie Dawall Jakobsen tudta megállítani. Ráadásul a kvalifikációs időszakban szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, így nem is kellett különösebben izgulnia a vb-részvétel miatt.
„Az olimpiához hasonlóan a világbajnokság előtt is az elmúlt egy évben elért tíz legjobb eredményt veszik figyelembe – hangsúlyozta Kőrösi Ágnes. – Az ázsiai versenyeken szerzett pontjaim sokat nyomtak a latban, az Európa-bajnokságon pedig folyamatosan néztük a listát, és miután bejutottam a legjobb tizenhat közé, már szinte biztosnak tűnt, hogy indulhatok a vébén. Ez volt a harmadik alkalom, hogy Eb-nyolcaddöntőt játszhattam, eddig nehéz meccsekkel kezdtem a tornát, az idén viszont könnyebben vettem az első akadályt. A második mérkőzésem elején éreztem magamon a görcsösséget, az izraeli lány meg is nyerte az első szettet, de taktikát váltottam, és sikerült fordítanom. A dán Jakobsen más szintet képvisel, ráadásul hazai pályán játszott, a sorsolásom ismeretében a tizenhat közé jutás volt a realitás.”
Miután az év első felében egymást érték a csapatbajnokik és a különböző versenyek, Kőrösi Ágnes úgy döntött, hogy a következő hónapokat a világbajnoki felkészülésnek szenteli. A 29 éves játékos Párizs előtt a Távol-Kelet felé veszi az irányt, ahol „őshonos sportág” a tollaslabda, vagyis megfelelő létesítményekből és erős edzőpartnerekből sincs hiány.
„Máshogy állnak az ázsiaiak a sportághoz, mint az európaiak, kis túlzással minden sarkon találni húszpályás csarnokot – mondta Kőrösi. – Reggel öttől hajnal kettőig nyitva vannak a termek, a helyiek megőrülnek a tollasért, akik kint amatőr szinten játszanak, itthon versenyzők lehetnének. Ahová én megyek, ott napi három edzésünk van, aki nem veszi komolyan, kirúgják a klubból, mert óriási a merítési lehetőség. Május végétől az augusztusi világbajnokságig a Távol-Keleten készülök, Malajziában a fizikai munkára helyezem a hangsúlyt, hogy meglegyen az állóképességem, Thaiföldön pedig már speciális technikai és taktikai edzéseket végzek.”
Kőrösi Ágnes hozzátette, különböző stílusú edzőpartnerekkel tervez játszani, a meccsrutint pedig az amerikai és a kanadai super 300-as versenyen szeretné megszerezni a világbajnokság előtt.
„Nagyban függ a sorsolástól az elvárás, egyelőre azt sem tudjuk, hogy a hatvannégy vagy a harminckettő között lépek pályára először – emelte ki a TFSE kiválósága. – Az lenne az ideális, ha az első vb-mérkőzésemen verhető ellenfelet kapnék, a következő körben pedig már szívesen játszanék mondjuk az olimpiai bajnok dél-koreai An Szi Jonggal – biztosan életre szóló élmény lenne.”