Visszavonult a párizsi olimpiai bajnok

Emily Craig (balra) két olimpián szerepelt (Fotó: Getty Images)
Bejelentette visszavonulását Emily Craig, aki a tavalyi olimpián a női könnyűsúlyú kétpárevezősök között nyert aranyérmet Nagy-Britanniának.
Emily Craig Imogen Granttel párban a 2020-ról a következő évre halasztott tokiói olimpián a negyedik helyet szerezte meg, Párizsban azonban az ő könnyűsúlyú kétpárevezős párosuk nyakába akaszthatták az aranyérmet.
A 32 éves evezős 2016 és 2023 között három világbajnoki aranyérmet is begyűjtött.
„Nagyon örülök, hogy ilyen csodálatos pályafutásom volt. Remek érzés, hogy úgy vonulhatok vissza, hogy nem maradt hiányérzetem. Bár nagyon izgatott vagyok a jövővel kapcsolatban, az evezés továbbra is az életem része marad. De nem naponta háromszor, hanem heti háromszor.”
Legfrissebb hírek

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után
Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról
Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb
Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Az evezés szabadsága – Csillag Péter publicisztikája
Egyéb egyéni
2026.04.20. 23:45
Ezek is érdekelhetik


