Szakmai úton járt Hollandiában a sportért felelős államtitkár

   Munkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2025.03.28. 11:47
Baji Balázs (balra) és Schmidt Ádám holland kerékpárral is túrázott (Fotó: Facebook/drschmidtadam)
Szakmai látogatásra utazott Hollandiába Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, Schmidt Gábor helyettes államtitkár és Baji Balázs, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet főigazgatója. A sportállamtitkárságtól kapott tájékoztatás szerint a program során a hazai sportirányítás képviselői megismerhették az ország legnagyobb olimpiai központját és egyeztetést folytattak a holland sportélet meghatározó szereplőivel is.

A magyar delegációnak lehetősége nyílt meglátogatni és teljeskörűen bejárni Hollandia legnagyobb olimpiai központját, a Papendalt, ezáltal betekintést nyertek, hogy milyen körülmények között és milyen rendszerben készülnek a holland sport legjobbjai.

„A párizsi olimpián a hollandok figyelemreméltó eredményt értek el, hatodik helyen végeztek az éremtáblán és tizenöt aranyérmet szereztek, amivel felhívták magukra a figyelmet. Több tanulmányt elolvastunk annak kapcsán, hogy mi volt a sikerük kulcsa, és szerettük volna ezt élőben is látni” – mond el a szakmai út kapcsán a sportállamtitkár.

Benyovszky Annával és a Szalai-mezzel (Fotó: Facebook/drschmidtadam)

Schmidt Ádám kiemelte, hogy a látogatás során megszerzett tapasztalatokat szeretnék beépíteni az államtitkárság és a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet által életre hívott LA10 programba is.

„Látjuk azt, hogy a hollandok bizonyos területeken előttünk járnak, ezek közül, ami átültethető a magyar sportba, azt szeretnénk megvalósítani” – fogalmazott a sportállamtitkár, aki hágai magyar nagykövetségen személyesen mondott köszönetet és átadott egy dedikált futballmezt Benyovszky Anna konzulnak, aki a kórházban volt Szalai Ádám mellett a tavaly novemberi Hollandia–Magyarország mérkőzésen történtek után.

 

Legfrissebb hírek

Hosszabbításban nyerték meg a női kézi-vb bronzmeccsét a franciák

Kézilabda
Tegnap, 16:32

Több mint 41 ezer belépőjegyet kapnak a diákok a Sportoló Nemzet Tanév programon belül

Egyéb egyéni
2025.12.11. 14:19

Jobb volt Hollandia, a 7. hely húsz éve a legjobb vb-szereplés női kéziseinktől

Kézilabda
2025.12.10. 19:28

Vilmos Sándor holland király helyszíni buzdítására is számíthatott a társházigazda

Kézilabda
2025.12.10. 17:59

Schmidt Gábor: Remekül vizsgázott az új szakmai csapat

Kajak-kenu
2025.12.10. 16:59

Kopasz Bálint az év férfi kajakozója, Csorba Zsófia az év női kenusa

Kajak-kenu
2025.12.10. 14:01

Kulcsszerepet kap a gyermekkorú élsportolók ellátásában a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet

Egyéb egyéni
2025.12.10. 11:43

Több mint hetven sportolóval bővült a Magyar Honvédség Sportszázada

Egyéb egyéni
2025.12.05. 15:12
Ezek is érdekelhetik