Huszonkét helyszínen rendezik meg idén a Futókörök Napját

V. J./MTIV. J./MTI
2025.03.28. 19:08
Illusztráció: Getty Images
Idén május 4-én, immáron ötödik alkalommal rendezik meg a Futókörök Napját, melynek keretében már huszonkét helyszínen húzhatnak futócipőt az érdeklődők.

 Az országos szabadidősport-eseményen az eredetileg tervezett 20 helyett már 22 állomáson lehet futócipőt húzni. Idén Sárvár, Békéscsaba, Hajdúböszörmény, Mosonmagyaróvár, Gödöllő, Szolnok, Szeged, Balatonboglár, Kaposvár, Fót, Cegléd, Pápa, Kazincbarcika, Dabas, Eger, Bicske, Szarvas, Gyömrő és Budapest ad otthont az eseménynek, a fővárosban pedig négy helyszínen (X., XVIII., XV., IV. kerület) várják a résztvevőket – adta hírül az eseményt koordináló Szabadidősportesemény-szervezők Országos Szövetsége (SZEOSZ).

A Futókörök Napját immár ötödik alkalommal rendezik meg, és mára a tavaszi versenynaptár meghatározó eseményévé vált. A résztvevő települések és futókörök versenyeznek, a cél pedig, hogy az adott helyszínen minél több kilométert teljesítsenek a futók. Tavaly Kaposvár nyerte a megmérettetést.

Az eseményen – amely Ötpróba pontszerző állomás is – a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Legfrissebb hírek

A Daráló volt a legnehezebb versenyem

Csupasport
8 órája

Kockáztatott, rajt–cél győzelmet aratott a Gánt Trailen

Csupasport
2026.03.24. 18:09

Németh Beáta korábban futóként, most szervezőként ér el sikereket

Csupasport
2026.03.23. 14:13

Magabiztos győzelem – megvédte címét az esős Bodri Trailen

Csupasport
2026.03.22. 15:48

Preska Bálintot motiválta a napfelkelte, egyenlített a PUB-on

Csupasport
2026.03.20. 14:04

Izgalmas verseny után aranyéremmel kezdte a Spartan-idényt

Csupasport
2026.03.19. 12:18

Örömfutással kezdődött, aranyéremmel zárult a BSZM

Csupasport
2026.03.18. 14:05

30 ezer futót várnak a következő hétvégén a Margitszigetre

Csupasport
2026.03.15. 13:42
Ezek is érdekelhetik