„Bennem van, hogy nem nyertünk az olimpián, és nem tudom, hogy el fog-e múlni” – Szatmári András a Sportrádióban

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2024.12.22. 13:59
Szatmári András Tuniszban tér vissza (fotó: Árvai Károly)
Szatmári András volt a Nemzeti Sportrádió Sportreggel című műsorában Szőke Viktória, Kovács Erika, Gyurta Gergely és Erdei Márk vendége, az olimpiai ezüstérmes és világbajnok kardvívó beszélt a januári visszatéréséről és a párizsi vereségről is.

Szatmári András hosszú kihagyás után tér vissza a vívás világába, az első versenye Tuniszban lesz január 10-12. között.

„Gyakorlatilag Párizs óta pihentem, két hónapot biztosan kihagytam, tizenvalahány éve nem volt ilyen. Az edzőmmel ezt megbeszéltük, erre mentálisan és fizikailag is szükségem volt.”

Szatmári hozzátette, hogy a tuniszi túra nem a legkellemesebb, hiszen átszállással lehet csak oda eljutni, és maga a versenyhelyszín és a miliő sem a legjobb. Nagy elvárásokat nem támaszt magával szemben, főleg hogy kicsúszott a legjobb tizenhatból a világranglistán.

„Négy-öt éve nem voltam ilyen hátul, vagyis a huszonhetedik helyen. Kardvívásban nagyon megnövekedett a mezőny, ha beleszalad az ember egy vereségbe az elején, utána nagyon nehéz ellenfelet is kaphat.”

Beszélt a vívásmentes időszakáról, amikor több ideje maradt a családjára is. Követte a magyar bajnokság döntőjét, Rabb Krisztián elsősége nem lepte meg, inkább csak az, hogy az elődöntője szoros volt. És hogy mi maradt meg az olimpiáról?

„Feledhetetlen a Grand Palais-élmény, a levonulás, a dobogóra állás. De tagadhatatlan, hogy bennem van, hogy nem nyertünk, és nem tudom, hogy el fog-e múlni. Reálisnak tartom az eredményt, mert Dél-Korea aznap jobb volt.”

Szatmári elárulta, utólag sem csináltak volna semmit másként.

„Nem volt extra sok hibánk, nem vívtunk nagyon rosszul. Inkább az volt nagy szám, hogy a milánói vb-n megvertük őket, pedig az a Dél-Korea erősebb volt, mint az olimpián.”

Visszatérve az előtte álló tuniszi versenyre, elmondta, hogy annyira nem érdekli, kik lesznek ott, csak magára fog figyelni.

„Ez egy egyéni verseny, ne a csapatversenyen derüljön ki, hogy milyen állapotban vagyok. Ott nagyobb a teher. De most nem elvárható a férfi kardcsapattól, hogy komoly eredményt érjen el. Ha a szövetség ezt nem így kommunikálja le, akkor az hiba. Most nem lehet ránk nyomást helyezni, átalakult a csapat, idő kell, hogy beérjen. Nem biztos, hogy minden Eb-n és vb-n éremmel jövünk haza. Ha mégis, az pozitív csalódás lesz.”

Szatmári hozzátette, hogy három és fél év múlva lesz egy olyan verseny, amit meg akar nyerni, utalva erre a 2028-as olimpiára. Pengeéhséget nem érez, de a rendszerszerűség hiányzott, jó volt visszatérni. De nem érzi magát attól jobbnak, ha egész nap vív, be kell osztani az edzést, hogy motivált maradjon.

A TELJES BESZÉLGETÉST IDE KATTINTVA HALLGATHATJÁK MEG!

 

 

Legfrissebb hírek

Kemény Dénes szerint fantasztikus gondolkodása volt a három olimpiát nyerő válogatottnak

Vízilabda
6 órája

Szilágyi Áron ezüstérmes a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
6 órája

Bronzérmet nyert Pásztor Flóra a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
7 órája

Dancsházy-Nagy Tamás: Ellenünk mindenki száztíz százalékkal küzd

Egyéb egyéni
18 órája

Imre Bence: Nem csalódás a negyedik hely a Kiellel

Kézilabda
2025.06.13. 18:14

Gyász: 88 éves korában elhunyt Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardvívó

Egyéb egyéni
2025.06.12. 20:33

Iliász Nikolász: Bárkit képes vagyok legyőzni

Egyéb egyéni
2025.06.12. 09:04

Boczkó Gábor: Nem lehet ugyanazzal a csapattal vívni éveken keresztül, mert az ellenfeleknek kiszámíthatóak leszünk

Egyéb egyéni
2025.06.11. 18:59
Ezek is érdekelhetik