Európai Egyetemi Játékok: hét magyar érem a nyitó napon

2024.07.12. 13:38
Hét magyar érem is született a nyitó napon (Fotó: eug2024.eu)
Hét érmet szereztek a magyar cselgáncsozók a Miskolcon és Debrecenben zajló Egyetemi Európai Játékokon.

Az esemény eredményközlő oldala szerint az első éremosztásban Kőszegi Rebeka Rita (48 kg, EKKE), Gyertyás Róza (57 kg, NKE) és Kriza Anna (63 kg, MTSE) aranyérmet, Vida András (66 kg, SZE) ezüstérmet, Naji Dávid (60kg, PTE), Máthé Bence (66 kg, BCE) és Szeredás Botond Bence (73 kg, SZE) pedig bronzérmet nyert a cselgáncsozóknál.

A hazai rendezésű viadal, amelyre 17 sportágban 40 ország 400 európai felsőoktatási intézményéből mintegy 5000 sportoló érkezett Magyarországra, július 24-ig tart.

A magyarok jelenleg az éremtáblázat éléről várják a folytatást.
 

 

Legfrissebb hírek

Cselgáncs: Vég Luca bronzérmet szerzett a berlini junior Európa-kupán

Utánpótlássport
2026.06.22. 14:19

Pupp Réka bronzérmes az ulánbátori cselgáncs GP-n

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:54

Cselgáncs: ők indulhatnak a spanyolországi ifjúsági Eb-n

Utánpótlássport
2026.06.17. 09:00

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Cselgáncs: a házigazda Budaörs nyerte meg a csapatbajnokságot

Egyéb egyéni
2026.06.07. 16:12

Tóth Krisztián: Vissza akarjuk adni a magyar bajnokságnak a régi minőségét

Egyéb egyéni
2026.06.07. 12:29

Cselgáncs ob: Pupp Réka tizedik bajnoki aranyérme

Egyéb egyéni
2026.06.06. 18:39

A kétszeres Eb-aranyérmes Özbas Szofit sérülés miatt műteni kell

Egyéb egyéni
2026.06.05. 11:08
Ezek is érdekelhetik