Sznúker-vb: O'Sullivan és Wilson is ott van a nyolc között

2024.04.30. 00:44
Ronnie O'Sullivannek Ryan Day sem jelentett akadályt (Fotó: Getty Images)
A hétszeres világbajnok Ronnie O'Sullivan, illetve Kyren Wilson is bejutott a sheffieldi sznúker-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután nyerni tudott Ryan Day, valamint Joe O'Connor ellen hétfőn.

Négyfrémnyi előnyről (10–6) folytatta Ryan Day elleni összecsapását a Luca Brecel korai búcsújával fő esélyessé avanzsáló Ronnie O'Sullivan. Az angol klasszis a vasárnap látott lendületét hétfőn sem veszítette el, s csak egy frémet engedett a walesinek a továbbiakban, így – az előzetes várakozásoknak megfelelően – nagyobb gond nélkül győzött.

Kyren Wilson is hasonló állásról folytatta Joe O'Connor ellen, de ő még a hétszeres világbajnoknál is simábban nyerte a saját meccsét – egy frémet sem engedett a 30. helyen kiemelt ellenfelének.

Este aztán két egyaránt végletekig kiélezett mérkőzés következett, s mindkettő 9–7-ről folytatódott.

A korábbi világbajnok Stuart Bingham a délutáni session első frémjét megnyerte ugyan Jack Lisowski ellen, de az angol ezt követően összekapta magát és úgy tűnt, visszajön a meccsbe, hiszen 11–1-re egyenlített. A nagy dráma ennél az asztalnál azonban elmaradt, az utolsó két frémet Bingham nyerte, így 13–11-re a mérkőzés is az övé lett, s készülhet a Ronnie O'Sullivan elleni negyeddöntőre.

A másik esti meccsen a négyszeres világbajnok, John Higgins a vb egyik nagy esélyesének tartott, a világranglistán harmadik Mark Allen ellen rögtön háromfrémes hátrányba került, de után azonnal visszajött a meccsbe és a következő háromban 10–10-re egyenlített. Innen végül Allen vezetésével jutottak el a döntő frémig, ahol aztán Higgins lebrékelte ellenfelét, ráadásul egy nem akármilyen frém végén. Allen már 62–0-ra vezetett a döntő játékban, amikor Higgins léphetett asztalhoz és a maholnap 49 éves skót parádés lökésekkel takarította le az asztalt és végül megnyerte a meccset, így került – Bingham, O' Sullivan és Judd Trump után – negyedik világbajnokként a legjobb nyolc közé.