Cselgáncs World Tour: egy magyar érem a győri nyitó napon

2024.02.10. 21:20
Keller Rebeka ezüstérmével indult a győri cselgács viadal (Fotó: ifj.org)
Egy hazai érem született a Győrben zajló, olimpiai kvalifikációs European Open-viadal szombati, nyitó napján.

 

A párizsi játékokra leginkább esélyes magyarok a sűrű program miatt nem indulnak az Audi Arénában, ahol így is minden súlycsoportban több fő, összesen 53 versenyző képviseli a magyar színeket. Emellett a külföldi nevezők között van olimpiai, világbajnoki és Európa-bajnoki érmes is, csaknem száz olyan dzsúdós jelentkezett, akiket a top 100-ban jegyeznek a világranglistán.

A szombaton érdekelt 31 hazai cselgáncsozóból az 52 kilogrammban első helyen kiemelt Keller Rebeka szerepelt a legjobban, az Ippon Judo Tatabánya sportolója ezüstérmet nyert.

Az előcsatározásokból továbbjutott további magyarok közül 66 kilóban Pongrácz Bence (VSD), 73-ban pedig Szegedi Dániel (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola) ötödik lett, míg 48-ban Kőszegi Rebeka (BHSE) hetedikként zárt.

Az eseményre 34 ország 414 résztvevője érkezett a győri csarnokba, ahol három tatamin zajlanak a küzdelmek, a nézők pedig ingyen tekinthetik meg a mérkőzéseket.

Vasárnap a 81, 90, 100, +100, illetve a 70, 78 és +78 kilósok következnek, összesen 22 magyarral.

 

Legfrissebb hírek

Cselgáncs: 28 év után távozik a magyar szövetség elnöke

Egyéb egyéni
6 órája

Cselgáncs: érmeket osztottak a junior országos bajnokságon

Utánpótlássport
6 órája

Kriza Anna hetedik lett a cselgáncs Grand Slamen

Egyéb egyéni
Tegnap, 15:59

Cselgáncs: Bartyik Szófia az Ek-érmek után célba veszi az Eb-dobogót

Utánpótlássport
2026.03.11. 09:01

Cselgáncs: Vég Zsombor ötödik lett Linzben

Egyéb egyéni
2026.03.09. 08:37

Cselgáncs World Tour: sikertelen második nap

Egyéb egyéni
2026.03.07. 16:50

Cselgáncs World Tour: Gyertyás Róza ezüstérmes lett Linzben

Egyéb egyéni
2026.03.06. 20:39

Cselgáncs: két magyar érem a poreci ifjúsági Európa-kupa-versenyen

Utánpótlássport
2026.03.01. 19:18
Ezek is érdekelhetik