Cselgáncs: Gyertyás Róza bronzérmes a bakui Grand Slamen

2024.02.16. 16:19
Fotó: Facebook/Judoinfo.hu
A kétszeres U23-as Európa-bajnok Gyertyás Róza bronzérmet nyert pénteken a cselgáncsozók bakui Grand Slam-viadalán.

A 22 éves magyar sportoló - a nemzetközi szövetség honlapja szerint - török és brazil ellenfelet felülmúlva jutott el a negyeddöntőbe, amelyben spanyol riválisától szenvedett vereséget, majd a vigaszágon ciprusi cselgáncsozót legyőzve biztosította helyét az éremcsatában.

A helyosztón Gyertyás a horvát Ana Viktorija Puljiz ellen egy remek kontratámadással került előnybe vazaarival. Ezt követően azonban a Koroncói Tutti sportolóját intették, ez pedig már a második figyelmeztetése volt, ezért aktívabbnak kellett mutatkoznia a tatamin. A hajrában meg is próbálkozott egy dobással, ám Puljiz beforgatta maga alá, így 14 másodperccel a vége előtt kiegyenlítődött az állás, és hosszabbításra került a sor.

A ráadásban két intést is kiosztottak a horvátnak, majd lábra nyúlásért leléptették, így Gyertyás állhatott fel a dobogó alsó fokára.