EJ, teqball: elődöntőbe jutott a magyar férfi páros

2023.07.01. 21:10
Bányik Csaba (jobbra) és Katz Balázs hengerelve jutott a négy közé (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
A Bányik Csaba, Katz Balázs duó két könnyed győzelemmel lépett tovább csoportjából a krakkói Európai Játékok férfi teqballpárosainak versenyében, majd a negyeddöntőt is sikerrel vette, így bejutott a legjobb négy közé.

Bányik és a pénteken vegyes párosban aranyérmet szerző Katz előbb montenegrói, majd koszovói párost múlt felül, egyaránt két sima szettben, ezzel jutott a legjobb nyolc közé.

A magyar kettős a negyeddöntőben ukrán duóval találkozott, és a csoportkörhöz hasonlóan magabiztos különbséggel megnyerte mindkét szettet.

Az elődöntőben a hazai közönség előtt játszó Adrian Duszak, Marek Pokwap kettős következett, az első szettet a mieink nyerték meg, ám a második elején félbeszakadt a mérkőzés, mert a vizes pálya alkalmatlanná vált a játékra. Egyelőre nincs információ, hogy mikor folytatják.

EURÓPAI JÁTÉKOK
TEQBALL
Férfi páros, B-csoport

Bányik Csaba, Katz Balázs–Andrija Jovanovics, Marko Zsarkovics (montenegrói) 2:0 (3, 4)
Bányik, Katz–Adrien Uka, Krenar Emini (koszovói) 2:0 (1, 2)