Golf: nagyot játszott, újra Scheffler a világelső – videó

K. Zs.K. Zs.
2023.02.13. 11:01
Egy nehéz ütés Scottie Schefflertől a scottsdale-i versenyen (Fotó: Getty Images)
Az amerikai Scottie Scheffler megvédte címét a profi golfozók legrangosabb sorozatának vasárnap záruló állomásán, a 20 millió dollár összdíjazású Phoenix Openen, ezzel visszavette első helyét a világranglistán az északír Rory McIlroytól.

A US Masters tavalyi bajnoka kiegyensúlyozott teljesítménnyel nyerte meg a négynapos viadalt, a vasárnapi zárókörben 65 ütésből teljesítette a 18 szakaszos pályát, és két ütés előnnyel utasította maga mögé a második helyen végzett kanadai Nick Taylort. A harmadik a hetek óta bombaformában játszó, idén már két tornán bajnok spanyol golfozó, Jon Rahm lett.

Scheffler egy éve ezen a versenyen aratta karrierje első tornagyőzelmét a US PGA Touron, a mostani pedig már az ötödik diadala volt. A vasárnapi sikeréért 3.6 millió dollárt (1.3 milliárd forint) kapott.

Scheffler mögött az eddigi első, az északír Rory McIlroy áll a világranglista második helyén – ő holtversenyben 32. lett Scottsdale-ben –, Rahm pedig a harmadik.

WM PHOENIX OPEN, SCOTTSDALE (a pénzdíj: 20 millió dollár)