Rg-vb: tizenhatodik hely együttes kéziszercsapatban

2022.09.16. 21:49
A 16. helyen végzett a magyar együttes kéziszercsapat a ritmikus gimnasztikázók szófiai olimpiai kvalifikációs világbajnokságán.

A magyar együttes – amely Mészáros Mandula Virág, Mészáros Alexa Amina, Urbán-Szabó Mónika, Varga Lujza, Szabados Dóra, Jurca Lilla összeállításban utazott ki a vb-re – 3 szalaggal és 2 labdával 15. lett 25.350 ponttal, 5 karikával pedig 16. 28.500-zal, így egyikben sem került a fináléba.

A vasárnapi döntőkben az első nyolc-nyolc csapat vehet részt.

Pénteken team ranking eredményt is hirdettek – a hazai szövetség tájékoztatása szerint –, amelyben a csapatok selejtezőben elért pontszámaihoz a felnőtt egyéni versenyzők kvalifikációs pontjait adták hozzá. A magyarok összesítésben 283.900 ponttal a kilencedik helyen végeztek az erős mezőnyben.

A szombati egyéni összetett fináléban ott lesz Pignicki Fanni, aki csütörtökön nyolcadik lett szalaggal.

A szófiai eseményen egyéniben és az együttes kéziszercsapatoknál is az összetett első három helyezettje szerez kvótát a 2024-es párizsi olimpiára.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki Fanni nem helyezésben, hanem minőségben gondolkodik az Európa-bajnokságon

Torna
2026.05.19. 12:58
Ezek is érdekelhetik