NOB: a Bizottság elítéli a fegyverszünet megsértését

R. P./MTIR. P./MTI
Vágólapra másolva!
2022.02.24. 15:35
null
A NOB elítéli a fegyverszünet megsértését (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elítélte az olimpiai béke, az általánosan elfogadott fegyverszünet megsértését.

 

Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtök hajnalban katonai művelet végrehajtását rendelte el a Donyec-medencében, leszögezve, hogy Oroszország tervei között nem szerepel Ukrajna megszállása, ugyanakkor törekedni fog az ország demilitarizálására.

A NOB közölte: aggódik az ukrán olimpiai közösség biztonságáért, ezért munkacsoportot hozott létre, amelynek feladata a kialakult helyzet elemzése, szükség esetén segítségnyújtás az ukrán sportolók, sportvezetők számára.

Az olimpiai béke január 28-án kezdődött, hét nappal a pekingi téli játékok megnyitója előtt és elméletileg március 20-án, a téli paralimpia után egy héttel ér véget.

December 2-án az ENSZ mind a 193 tagországa elfogadta az olimpiai fegyverszünetről szóló határozatot. A béke tradíciója mintegy 3000 éves, az ókori olimpiák koráig nyúlik vissza.

A 2008-as pekingi nyári játékok előtt nem sokkal véres konfliktus robbant ki Dél-Oszétia függetlenedési törekvései miatt Grúzia és Oroszország között, 2014-ben pedig Oroszország a szocsi téli olimpia utolsó napjai alatt szállta meg az Ukrajnához tartozó Krím-félszigetet.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Drámai meccsen játszott döntetlent Litvánia és Csehország a futsal Eb-n

Minden más foci
2026.01.22. 21:25

Az IIHF fenntartja az orosz hokiválogatottakkal szembeni szankciókat

Jégkorong
2026.01.21. 22:14

Hiába nyertek az osztrákok a szerbek ellen, búcsúztak a férfi kézilabda Eb-től

Kézilabda
2026.01.19. 20:03

Újabb orosz sportolóknak adott semleges státuszt a nemzetközi síszövetség

Téli sportok
2025.12.25. 15:00

Kézilabda: tavasszal lehet szó az orosz csapatok nemzetközi visszatéréséről

Kézilabda
2025.12.22. 14:46

Juan Antonio Samaranch: Magyarország a világ egyik legfontosabb sportnemzete

Egyéb egyéni
2025.12.16. 15:48

Öt orosz női teniszező váltott országot az idén

Tenisz
2025.12.16. 11:36

FIDE: az orosz sakkozók semlegesként indulhassanak a csapatversenyeken

Egyéb egyéni
2025.12.12. 12:05
Ezek is érdekelhetik